Menu

Tarquini obawiał się utraty fotela wyścigowego w WTCC

Gabriele Tarquini

Gabriele Tarquini, który w sezonie 2016 będzie rywalizował w barwach rosyjskiego konstruktora Łada, obawiał się, że jego pobyt w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych dobiegł końca, kiedy Honda zdecydowała się nie przedłużać z Włochem kontraktu na kolejny sezon.

Powodem pożegnania się Tarquiniego z japońskim producentem był jego wiek, jednak najbardziej doświadczony kierowca w WTCC bardzo szybko znalazł nowego pracodawcę, którym okazał się rosyjski konstruktor Łada.

Włoch przyznał, że bał się stracenia swojego fotela wyścigowego w WTCC i braku rywalizacji w kolejnym sezonie 2016.

Tak, bałem się - przyznał Gabriele Tarquni. Moim pierwszym celem było pozostanie w WTCC, ponieważ był moim domem przez długi czas i bardzo trudno trzymać się od tego z dala.

Na szczęście Łada chciała mnie zatrudnić, więc kiedy (umowa) została potwierdzona, byłem bardzo zadowolony móc kontynuować przygodę z WTCC, ponieważ było mało czasy, aby rozmawiać z innym producentem.

Nowy zespół dla Tarquiniego okazał się pomocny w znalezieniu nowej motywacji do pracy i swojej dalszej jazdy.

Teraz wszystko jest nowe, samochód, silnik, ludzie, koledzy z zespołu i czuję się trochę młodszy w porównaniu do ostatnich lat. Musisz zmienić swoje nastawienie i swój styl pracy, a to sprawia, że jesteś młodszy. To daje mi nową motywację - dodał Włoch.

W sezonie 2016 wraz z Tarquinim w zespole Łady pojedzie Hugo Valente i Nicky Catsburg.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE