Menu

WTCC zmienia kalendarz na sezon 2016 i rezygnuje z rundy na torze Sochi Autodrom

Wyścig na torze Moscow Raceway 2015

Włodarze Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych potwierdzili dodanie dwóch wyścigów na torze Moscow Raceway do ostatecznego kalendarza mistrzostw na sezon 2016.

Komisja mistrzostw samochodów turystycznych dodała dwa wyścigu w Rosji na torze Moscow Raceway do zatwierdzonego już wcześniej kalendarza na sezon 2016 przez Światową Radę Sportów Motorowych. Zmieniony harmonogram mistrzostw WTCC na rok 2016 zostanie ponownie przedłożony WMSC do ostatecznego zatwierdzenia.

Początkowe plany WTCC zakładały otwarcie sezonu 2016 na torze Sochi Autodrom w Rosji, gdzie od 2014 roku rywalizuje Formuła 1. Zdecydowano jednak odrzucić ten pomysł i powrócić do wcześniejszego obiektu, jakim jest tor pod Moskwą, na którym kierowcy serii rywalizują od kilku lat.

Dodanie toru Moscow Raceway do ostatecznej wersji kalendarza spowodowało zmianę daty rundy w Portugalii na torze Vila Real, która pierwotnie była zaplanowana w dniach 10-12 czerwca, natomiast na chwilę obecną odbędzie się 24-26 czerwca, czyli dwa tygodnie później.

Drobne korekty w kalendarzu zapewnią, że runda w Portugalii zachowuje swój status finału europejskiej części sezonu, przed przerwą wakacyjną i zapewni, że wszystkie przygotowania logistyczne związane z transportem sprzętu WTCC i samochodów do Ameryki Południowej drogą morską pozostaną nienaruszone, a cała operacja odbędzie się zgodnie z planem.

Zmiana daty wyścigu w Rosji spowoduje także, że to rywalizacja na torze Paul Ricard we Francji będzie otwierała sezon Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych w 2016 roku.

Zachowanie Rosji w kalendarzu WTCC zawsze było naszym zamiarem i jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągnięcia porozumienia z torem Moscow Raceway - powiedział Francois Ribeiro, szef Eurosport Events i promotor WTCC.

Zmieniony kalendarz WTCC na sezon 2016

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE