Menu

Kierowcy Citroena spodziewają się dużego wyzwania na Paul Ricard

Jose Maria Lopez i Yvan Muller / Citroen

Mistrzowie Świata Samochodów Turystycznych z 2016 roku przygotowują się do otwarcia sezonu na Paul Ricard w południowej Francji.

Cały zespół, jak i kierowcy - Yvan Muller i José María López - uważają, że może być im trudno podczas domowego wyścigu utrzymać się z przodu z dodatkowym 80-kilogramowym ciężarem kompensacyjnym.

Nie wiemy jeszcze, gdzie są nasi rywale i to dopiero się okaże w pierwszych dwóch wyścigach - powiedział czterokrotny mistrz WTCC, Yvan Muller.

Wszelkie prognozy na tym etapie oparte są jedynie na domysłach oraz spekulacjach. Wygrana może być trudna do osiągniecia, ale musimy wszystko robić najlepiej jak tylko potrafimy, a efekty pokażą, gdzie jesteśmy w hierarchii.

José María López, mistrz z 2014 i 2015 roku uważa, ze dodatkowe 80kg będzie odgrywać znacząca rolę na Paul Ricard.

Dodatkowe 80 kg balastu będzie z pewnością dużą przeszkodą i może kosztować nas nawet jedną sekundę na okrążeniu na kilku torach. To będzie trudne, ale myślę, ze jesteśmy dobrze przygotowani na nadchodzący sezon - powiedział w jednym z wywiadów José.

Jestem również bardzo zadowolony, że sezon rozpoczyna się we Francji, to dla mnie jakby drugi dom. Zespół ma bardzo miłe wspomnienia z tego toru, a moja wygrana z 2014 roku, gdy startowałem z ostatniego miejsca, pozostaje dla mnie największym osiągnieciem w karierze!

Początkowo start był planowany w Soczi, ale ostatecznie zmieniono decyzję i wybrano tor w południowej Francji.

46-letni Muller jest gotowy podjąć walkę z kolegą zespołowym o tytuł mistrzowski. Francuz oświadczył, że nie podpisałby ponownie kontraktu z Citroenem, gdyż nie wierzył, że wciąż ma szanse na tytuł.

Nie byłoby mnie tutaj, gdybym w to wątpił. Mój wiek nie przemawia na moją korzyść, ale dołożę wszelkich starań i nie poddam się bez walki, myślę że walka będzie bardzo wyrównana - wyznał Yvan Muller.

Kierowcy Citroena są ostrożni, jednak szef zespołu, Yves Matton, po bardzo udanych testach liczy na najwyższy stopień podium w nadchodzącym wyścigu.

Image © FIA WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE