Menu

Jose Maria Lopez triumfuje w drugim wyścigu na Paul Ricard

Jose Maria Lopez / Citroen

Jose Maria Lopez z Citroen Racing wygrał drugi wyścig na torze Paul Ricard w ramach pierwszej rundy sezonu WTCC.

Argentyńczyk, startujący z pole position, znalazł się na czele również w pierwszym zakręcie przed swoim kolegą z zespołu Yvanem Mullerem. Na starcie uderzenie otrzymał Tom Coronel. Kierowca Chevroleta został uderzonyt w tylni zderzak od Łady Hugo Valente, którego z kolei trąciła kolejna Vesta Gabriela Tarquiniego.

Valente w zakręcie pozbawił marzeń o dobrym rezultacie zwycięzcę pierwszego biegu Roba Huffa, który spadł po tym incydencie na ostatnią pozycję. Tiago Monteiro, który po starcie znalazł się za liderującą dwójkę z Citroena, miał lepsze po kilku okrążeniach tempo i podjął próbę walki o zwycięstwo. W tym samym czasie Huff znalazł się już w czołowej dziesiątce. Pomógł mu Tarquini, który musiał wykonać karę przejazdu przez aleję serwisową za zamieszanie tuż po starcie. Ostatecznie kierowca Hondy zakończył zmagania na szóstym miejscu.

Monteiro nie umiał poradzić sobie z Mullerem, co dało Lopezowi szansę na zbudowanie przewagi. W końcu Portugalczyk wykorzystał gorsze wejście Francuza w ostatni zakręt, jednak doszło pomiędzy nimi do kontaktu, przez co Citroen stracił dodatkowo pozycję na rzecz jadącego również Hondą Michelisza.

W ciągu ostatnich dziewięciu okrążeń Monteiro zniwelował stratę do Lopeza do 3,5 sekundy, lecz to kierowca Citroena C-Elysee mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Na najniższym stopniu podium dojechał Norbert Michelisz.

Jose Maria Lopez objął również prowadzenie w klasyfikacji generalnej z 38 punktami. Drugi jest Tiago Monteiro z czterema punktami starty, a trzeci Rob Huff z 33 punktami.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE