Menu

Nicky Catsburg wygrywa główny wyścig na Moscow Raceway i zdobywa swoje pierwsze zwycięstwo w WTCC

Nicky Catsburg / Łada

Nicky Catsburg z zespołu Łada wywalczył pierwsze zwycięstwo w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych mijając jako pierwszy linię mety w głównym wyścigu na torze Moscow Raceway. Na drugiej lokacie uplasował się ostatecznie zwycięzca pierwszej rywalizacji Gabriele Tarquini, a trzeci był Norbert Michelisz.

Dobrym startem z pierwszej lokaty popisał się Catsburg, który utrzymał za sobą swoich zespołowych kolegów i od samego początku wyścigu rozpoczął budowanie przewagi nad swoimi rywalami.

Ukończeniu rywalizacji przez kierowców Łady na trzech pierwszych pozycjach pokrzyżował Norbert Michelisz, który wyprzedził walczącego z ustawieniami auta Hugo Valente i awansował na trzecią lokatę.

Lepsze tempo, w porównaniu z pierwszym wyścigiem, prezentowały Hondy, natomiast w odwrotnej sytuacji znaleźli się kierowcy Citroena, którzy próbowali utrzymać za sobą swoich rywali. Jose Maria Lopez spadł na ósmą lokatę, natomiast Yvan Muller zakończył rywalizację na jedenastym miejscy, wyprzedzony na dwa okrążenia przed metą przez Ferenca Ficzę z prywatnego zespołu Zengo Motorsport oraz Mehdiego Bennaniego.

Na czwartą pozycję awansował natomiast Rob Huff, który utrzymał za sobą Tiago Monteiro, wyprzedzającego Hugo Valente na czternastym okrążeniu. Francuz z zespołu Łady nie utrzymał także szóstej lokaty, czego dowodem było wyprzedzanie Jamesa Thompsona z Munnich Motorsport, który także wskoczył przed Valente.

Poprawa warunków na torze i przesychający tor spowodowały, że opony na mokrą nawierzchnię bardzo szybko trafiły swoje właściwości, co wykorzystał Gabriele Tarquini, który zbliżył się do Catsburga, jednak Holender zdołał utrzymać za sobą bardziej doświadczonego Włocha i minąć linię mety na pierwszej lokacie.

Na trzeciej lokacie ostatecznie rywalizację zakończył Norbert Michelisz przed Robem Huffem i Tiago Monteiro.

Szósty był James Thompson, siódmy Hugo Valente, a ósmy Jose Maria Lopez. Czołową dziesiątkę zamknęli Ferenc Ficza i Mehdi Bennani.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE