Menu

Tom Coronel odnosi drugie zwycięstwo w obecnym sezonie. Holender najlepszy na torze Vila Real w pierwszym wyścigu

Tom Coronel

W wyścigu otwarcia w Portugalii na torze ulicznym pojawiło się dwóch nowych kierowców, jednym z nich jest Daniel Nagy z Zengo Motorsport, który do tej pory nie startował z powodu braku jednostki napędowej do swojego auta, a drugim kierowcą jest Robert Dahlgren z Volvo Polestar Cyan Racing zastępujący Fredrika Ekbloma.

W wyniku odwróconej kolejności w drugim wyścigu, Tom Coronel, który był dziesiąty w kwalifikacjach, ruszał z pole position i utrzymał prowadzenie. Tom Chilton startujący z trzeciej pozycji już na pierwszych metrach wyprzedził Nicky Catsburga.

Robert Dahlgren na trzecim okrążeniu spadł o dwie pozycje, z jedenastej na trzynastą, ponieważ miał duże problemy z nadsterownością auta. Stawkę zamykał Gregoire Demoustier na pozycji osiemnastej.

Na przodzie stawki, jak i w środku nic się nie zmianiło. Na torze ulicznym nie ma zbyt wiele miejsca, a tym samym możliwości do wyprzedzania, dlatego żaden z kierowców nie chciał podejmować się dużego ryzyka.

Na piątym okrążeniu Rob Huff na hamowaniu uderzył w Theda Björka, aczkolwiek Szwed utrzymał samochód na torze i zdołał odeprzeć atak.

W połowie dystansu wyścigu nie doszło do zmian w kolejności stawki - na prowadzeniu podążał Coronel przed Chiltonem, zwiększając przewagę. Taki układ utrzymywał się do momentu aż Gabriele Tarquini z siedemnastej pozycji przesunął się na trzynastą, a z wyścigu na skutek defektu wycofał się Hugo Valente z ekipy Lada Sport.

Jose Maria Lopez awansował na piątą pozycję, a zaciekłą walkę o szóste miejsce toczyli Björk z Huffem.

Mehdi Bennani, jadący na czwartej pozycji, obronił pozycję przed napierającym obecnym mistrzem świata, Jose Marią Lopezem, który bardzo szybko zbliżył się do Marokańczyka.

Na przedostatnim okrążeniu Rob Huff zaatakował z powodzeniem Theda Björka i awansował na szóstą pozycję.

Tom Coronel jadący Chevroletem od startu do mety prowadził i nie pozwolił wydrzeć sobie zwycięstwa w wyścigu otwarcia. Tuż za Holendrem uplasował się Tom Chilton jadący Citroenem, a podium zamknął Nicky Catsburg z Lada Sport.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE