Menu

Tiago Monteiro zwycięzcą głównego wyścigu w Vila Real

Tiago Monteiro / Honda

Tiago Monteiro z fabrycznej Hondy zwyciężył w głównym wyścigu WTCC na torze Vila Real. Jako drugi na mecie zjawił się Yvan Muller, a pierwszą trójkę zamknął Norbert Michelisz.

Główny wyścig w Vila Real już przed startem wywołał emocje, czego powodem był Ferenc Ficza, który dojechał do pola startowego z powodu usterki w samochodzie i został przetransportowany do alei serwisowej przez pomoc drogową.

Tiago Monteiro startujący Hondą Civic, po raz trzeci w karierze ruszał z pierwszego pola, a obok niego ustawił się Yvan Muller z Citroena Racing, który jeszcze w tym sezonie nie wygrał żadnego wyścigu i tuz przed startem zapowiadał walkę o pierwsze miejsce.

Start przebiegł bardzo spokojnie, nikt nie podejmował ryzyka na pierwszym okrążeniu i stawka bardzo szybko się rozciągnęła - jedynie Tom Chilton statuujący z ósmego pola spadł dwie pozycje niżej.

Tom Coronel za przedwczesny start otrzymał karę przejazdu przez aleję serwisową i tym samym spadł na ostatnią pozycję, co spowodowało brak dobrego rezultatu i ostatnią pozycję na koniec głównej rywalizacji.

Thed Björk jadący Volvo atakował Jose Maria Lopeza w walce o piąte miejsce, lecz popełnił drobny błąd, na skutek czego Lopez powiększył nieznacznie przewagę nad Björkiem.

Na trzecim okrążeniu Robert Dahlgren został zmuszony do wycofania się z wyścigu z powodu przegrzania się jednostki napędowej, a okrężnie później błąd popełnił Daniel Nagy i zatrzymał się na torze.

Pierwsza czwórka podążała bez zmian, a obecny mistrz świata uciekając Björkowi dogonił jadącego na czwartej pozycji Roba Huffa.

OStatnie okrążenia wyścigu przebiegły bez wyprzedzeń oraz ataków ze strony rywalizujących kierowców. Portugalczyk Tiago Menterio od startu do mety przewodził stawce i kontrolował cały wyścig, co pozwoliło mu odnieść drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Jako drugi linię mety minął Yvan Muller, natomiast trzecie miejsce ostatecznie przypadło Norbertowi Micheliszowi z niewielką przewagą nad czwartym Robertem Huffem.

Jose Maria Lopez z małymi problemami utrzymał swoją piątą pozycję broniąc się dzielnie przed Thedem Björkiem. Jako siódmy linie mety przekroczył Nicky Catsburg przed Mehdi Bennanim, a stawkę pierwszej dziesiątki zamknęli Hugo Valente przed Tomem Chiltoem.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE