Menu

Yvan Muller zwycięzcą głównego wyścigu na torze Motegi. Lopez mistrzem świata WTCC

Yvan Muller / Citroen

Yvan Muller z fabrycznego Citroena zwyciężył w głównym wyścigu WTCC na torze Twin Ring Motegi w Japonii, wyprzedzając swojego zespołowego kolegę Jose Marię Lopeza i trzeciego na mecie Tiago Monteiro.

Obrońca mistrzowskiego tytułu Jose Maria Lopez popisał się bardzo dobrym startem i objął prowadzenie tuż przed kolegą z zespołu Yvanem Mullerem i trzecim Tiago Monteiro, który już na starcie poradził sobie z Mehdim Bennanim.

Stawka w wyścigu bardzo szybko się rozciągnęła i pierwsza trojka szybko odjechała pozostałym zawodnikom na prawie dwie sekundy.

Tom Chilton dzielnie bronił się przed atakami debiutanta Nestora Girolami, który w tej rundzie zastąpił Roberta Dahlgrena i Theda Bjorka, który zdecydowanie prezentował lepszą prędkość niż w wyścigu otwarcia, po usunięciu usterki w swoim Volvo.

Jose Maria Lopez zdecydowanie prowadził w wyścigu będąc świadomym tego, że już po raz trzeci zostaje mistrzem świata w tej serii, natomiast tuż za nim kolega zespołowy miał dość bezpieczną przewagę nad trzecim Tiago Monteiro jadącym Hondą Civic.

Bardzo dobrą jazdą popisywał się Argentyńczyk Girolami, który kilkukrotnie próbował wyprzedzić Toma Chiltona i w końcowej części wyścigu na jednym z hamowań manewr się powiódł i tym samym awansował na bardzo wysoką piątą pozycję. Jego kolega z zespołu, doświadczony Thed Bjork, starał się również dogonić Brytyjczyka, aczkolwiek do samego końca wyścigu nie udało mu się wyprzedzić kierowcę Citorena i ostatecznie Szwed minął linie mety jako siódmy, mając ponad trzy sekundy przewagi nad Norbertem Micheliszem.

Rob Huff dojechał, jako dziewiąty przed Gabrielem Tarquinim, z którym toczyli bardzo zażartą walkę przez kilka okrążeń. Włoch ostatecznie minął linię mety na dziesiątej pozycji

Do niespotykanej sytuacji doszło natomiast na ostatnim okrążeniu kiedy jadący lider wyścigu Lopez zwolnił przed jednym z zakrętów i przepuścił Mullera, tym samym dojeżdżając do mety jako drugi i tym samym zwiększając możliwość walki Mullera o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Jose Maria Lopez drugą pozycją w głównym wyścigu na torze Twin Ring Motegi zagwarantował sobie trzeci mistrzowski tytuł w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE