Menu

Yvan Muller kończy karierę wyścigową z końcem sezonu 2016

Yvan Muller / Citroen Racing

Yvan Muller z zespołu Citroen Racing potwierdził, że tegoroczny sezon w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych jest jego ostatnim, a Francuz chce przenieść swoją uwagę na rodzine i własny zespół wyścigowy.

Francuz po trzydziestu sześciu zwycięstwach w BTCC w latach 1998-2005, trafił do Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych, w których wywalczył cztery mistrzowskie tytuły - jeden z Seatem i trzy z RML Chevrolet - osiągając przy tym pięćdziesiąt zwycięstw.

Kierowca Citroena, który w tym roku liczy czterdzieści siedem lat przyznał, że wiek nie jest czynnikiem zakończenia kariery, jednak problem leży po stronie motywacji i samych chęci do ścigania na tak wysokim poziomie.

Nie jestem pewien, czy wiek jest głównym czynnikiem, jeśli chodzi o zakończenie kariery - powiedział Yvan Muller. To bardziej kwestia chęci i motywacji. Wszystkie testy, sesje w symulatorze, trening fizyczny, podróże na wszystkie wyścigi, sezon profesjonalnych wyścigów samochodowych wymaga poziomu osobistego zaangażowania, a ja nie jestem już na to gotowy.

W tym samym czasie jestem w danym momencie mojego życia, w którym chcę zrobić coś innego i jestem szczęśliwy z możliwości podjęcia tej decyzji po jedenastu sezonach w WTCC.

Doznałem wspaniałych doświadczeń w mojej karierze. Trzy sezony w Citroenie były szczególnie wyjątkowe, choć nigdy nie udało mi się z tym zespołem zdobyć Mistrza Świata, jednak zawsze będę dumny, że pomogłem w budowaniu naszego programu wyścigowego i rozwijania Citroena C-Elysee WTCC.

Spotkałem również wspaniałych ludzi, którzy są pasjonatami w swojej pracy i mają ostrego ducha rywalizacji. Jazda była częścią mojego codziennego życia, więc nie widzę, abym miał w ogóle przestać się ścigać, jednak mam zamiar spędzać więcej czasu z rodziną i rozwijać swój zespół Yvan Muller Racing - dodał Francuz.

Image © Citroen Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE