Menu

Volvo Polestar głodne sukcesów w WTCC

Thed Bjork i Fredrik Ekblom

Przed dziesiąta runda Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych, szwedzka firma postawiła sobie nowe zadanie do wykonania, na dwa ostatnie wyścigi w tym sezonie. Niespodziewanie jeden z celów, jaki sobie założyli został osiągnięty, a celem tym było podium podczas wyścigu w Chinach, jednakże jak przyznają sami kierowcy nikt z nich się nie spodziewał pierwszego miejsca.

Thed Bjork po bardzo zaciekłej walce zdobył najwyższy stopień podium, aczkolwiek jego agresywny atak został odnotowany przez FIA, która udzieliła kierowcy upomnienia.

Dzień wcześniej Volvo Polestar po raz kolejny zdobył tytuł mistrza STCC i z pewnością po raz ostatni, gdyż od nowego roku w Skandynawii rywalizować będzie seria TCR.

Zaraz po powrocie z Chin obaj kierowcy udali się na testy ich trzeciego samochodu w specyfikacji WTCC TC1, który do tej pory nie był dostępny i kierowcy, jak i konstruktorzy, nie mieli szansy udoskonalenia technicznego jak i ustawień samochodu w różnych warunkach.

Muszę powiedzieć, że szkoda, iż odpadnie nam jedna runda mistrzostw świata, aczkolwiek z drugiej strony pozwoli to nam wszystkim na koncentracje i ulepszenie samochodu na nasz ostatni wyścig w tym roku - powiedział Thed Bjork.

Jesteśmy teraz bardziej głodni niż kiedykolwiek po tym jak udało nam się zdobyć pierwsze miejsce i mamy nadzieje, ze to tylko otwiera nam drzwi do większej ilości zwycięstw. Teraz skupiamy się na ostatnim wyścigu tego sezonu.

Wicemistrz STCC Robert Dahlgren na ostatniej konferencji prasowej powiedział, że po zakończonym sezonie w Szwecji będzie testował trzeci samochód i brał udział w programie doskonalenia auta na przyszły sezon.

Wciąż mam kontrakt w Polestar na ten, jak i przyszły rok. Wiem, że będę brał udział w testach, które mają się odbyć zarówno w Szwecji jak i poza krajem, jednak nie wiem czy będę startował w wyścigach WTCC, ale na pewno będę zasiadał w aucie testowym – dodał Dahlgren.

Volvo Polestar Cyan Racing już od ubiegłego tygodnia testuje swój samochód na południu Szwecji.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE