Menu

Esteban Guerrieri powraca do WTCC z Campos Racing

Esteban Guerrieri / Campos Racing

Esteban Guerrieri po udanym debiucie w 2016 roku powraca do ścigania się w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych wraz z zespołem Campos Racing.

Argentyńczyk w hiszpańskich barwach ma zapewnione starty w pięciu eliminacjach, Maroko, Włoszech, Węgrzech, Niemczech oraz rodzinnej eliminacji w Argentynie. Inne eliminacje nie zostały potwierdzone, aczkolwiek wiadomo, że zespół stara się, aby wystawić kierowcę we wszystkich dziesięciu rundach.

Po moim debiucie w ubiegłym roku miałem nadzieję, że uda mi się powrócić do wyścigów WTCC, co było dla mnie bardzo ważnym zadaniem na ten sezon - powiedział Guerrieri.

32-latek w ubiegłym sezonie zdobył tylko dziewięć punktów w ogólnej kwalifikacji i ukończył sezon na osiemnastym miejscu miejscu w tabeli. Może wynik nie zachwycił, ale w śród wielu obserwatorów sportowych to właśnie on zasłużył na miano debiutu roku.

Bardzo mi się podoba ten wysoki poziom konkurencji, samochody są naprawdę niesamowite, a jazda nimi po najlepszych torach świata sprawia dużo przyjemności i mam nadzieję, że będzie to dobra zabawa.

Znam zespół Campos Racing, wiem na co liczą i czego można się po nich spodziewać, wiem że to duża szansa dla nas. Ten zespół ma potencjał i nie ma wątpliwości, że będziemy dobrze przygotowani.

Esteban Guerrieri w nowym sezonie będzie walczył nie tylko ze swoim rodakiem Girolami Nestorem, ale również będzie brał aktywnie udział w argentyńskiej serii Super TC2000, gdzie do dyspozycji będzie miał Citroena.

Nie ma żadnych zakłóceń w kalendarzu, co pozwala mi na starty w obu dyscyplinach - wciąż czuje się młody i uważam, że to wyzwanie mogę zrealizować poprawnie. Większym problemem dla mnie będzie brak przedsezonowych testów, ale postaramy się wszyscy, jak najlepiej skoncentrować na naszym zadaniu - dodał Guerrieri.

Ruben Espin, dyrektor generalny Campos Racing powiedział: Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że to właśnie Esteban będzie z nami w zespole. Naszym zadaniem w ostatnim czasie było kształcenie i rozwój młodych talentów, teraz wszyscy skupiamy się nad tym abyśmy dobrze wypadli i przekonali do nas sponsorów, by oni mogli nas wesprzeć w drugiej części sezonu.

Już za nie cały miesiąc, rozpoczyna się nowy sezon, a inauguracja sezonu odbędzie się w Maroko 7-9 kwietnia.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE