Menu

Yann Ehrlacher: To dla mnie było ogromne zaskoczenie

Yann Ehrlacher

Yann Ehrlacher to utalentowany młody francuski kierowca, siostrzeniec czterokrotnego Mistrza Świata Samochodów Turystycznych Ywana Mullera. Ten 20 letni kierowca po raz pierwszy oficjalnie testował samochód klasy TC1 dla nowo powstałego zespołu RC Motorsport.

Zespól ten powstał z popiołów i pozostałościach po ubiegłorocznym zespole fabrycznym Łada Sport, który oficjalnie zrezygnował ze startów w WTCC.

Tego się nie spodziewałem, byłem tam, aby się uczyć i samochodu i toru, nikt z nas nie myślał, Że uda nam się pokazać w pierwszej trójce - powiedział Ehrlacher. Oczywiście, wciąż mamy dużo nauki i nie wiem ile to może znaczyć, bo nie jesteśmy pewni czy inne samochodu jeździły na 100%. To wszystko się okaże w Marrakeszu.

Francuz już miał okazje testować auto TC1, ale nie byłA to Łada liczył, że zespół, dla którego robił testy zatrudni go na nowy sezon, jednakże tak się nie stało.

To prawda, że testowałem już auto TC1 innego producenta, niestety nie mogę wyjawić jakiego, gdyż jest umowa poufności, aczkolwiek mogę powiedzieć, że poszło mi bardzo dobrze.

Myślę, że to była trudna decyzja dla nowego zespołu żeby mi zaufać i dać mi auto na sezon. Podjęli duże ryzyko, więc muszę ciężko pracować, aby udowodnić, że postąpili dobrze.

Młody kierowca z pewnością, po tym jak Yvan Muller wycofał się z wyścigów, liczył na duże wsparcie wuja i jego doświadczenie, jakie zdobył w swojej karierze, jednakże po tym jak Muller dołączył do zespole Polestar Cyan Racing wsparcie będzie ograniczone lub nawet niemożliwe.

Zawsze śledziłem postępy Yvana, nie raz dawał mi cenne rady i wskazówki, co i jak mam robić, niestety związał się kontraktem ze szwedzkim zespołem i obowiązują go pewne zasady, które przeszkodzą mi w czerpaniu od niego doświadczenia. Teraz musze liczyć bardziej na siebie i skupić się na własnej karierze - dodał na koniec Francuski kierowca.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE