Menu

Tiago Monteiro zwycięzcą w wyścigu otwarcia na Hungaroring

Tiago Monteiro / Castrol Honda WTC

Portugalczyk Tiago Monteiro, jeżdżący dla Castrol Honda WTC Team, był zdecydowanie najlepszy w wyścigu otwarcia na Hungaroring obejmując prowadzenie już od samego startu i nie oddając go aż do końca, tym samym umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Z pierwszej linii startował John Filipi z Sebastien Loeb Racing, jednakże po zgaszeniu świateł Francuz nie ruszył z miejsca, co szybko wykorzystał Monteiro przebijając się na pierwszą pozycję, a zaraz za nim w pogoń ruszyli Tom Chilton, Thed Björk oraz Norbert Michelisz.

Węgier chciał pokazać się przez swoja publicznością i przeprowadzając atak w piątym zakręcie doprowadził do kontaktu z Thedem Björkiem, co spowodowało uszkodzenie zawieszenia w aucie Szweda oraz przebicie opony u Michelisza i wyeliminowanie obu kierowców z dalszej rywalizacji.

Dzięki temu zdarzeniu na trzecią pozycję przesunął się drugi kierowca Volvo Polestar Cyan Racing, Nestor Girolami, za którym bardzo szybko podążał jego rodak Esteban Guerrieri z Campos Racing, broniąc się przed najszybszym w kwalifikacjach Anglikiem Robbem Huffem.

Guerrieri po piątym okrążeniu spadł na piąte miejsce po tym jak były mistrz świata Huff przeprowadził bardzo skuteczny manewr wyprzedzenia i ruszył w pogoń za niebieskim Volvo, co nie trwało długo i w bardzo szybkim czasie wysunął się na trzecie miejsce, w podręcznikowy sposób wyprzedzając Girolami.

Lider wyścigu, Tiago Monteiro, bardzo pewnie podążał do mety, utrzymując stałą przewagę około jednej sekundy nad jadącym na drugiej pozycji Chiltonem i ostatecznie na linii mety wyprzedził Anglika o 0,7 sekundy. Huff nie był w stanie wyprzedzić swojego rodaka, mimo iż przewaga pomiędzy nimi była nieznaczna, to ostatecznie musiał się zadowolić trzecią pozycją na podium.

Argentyńczyk z Campos Racing oddał swoją piątą pozycję na rzecz Nicky Catsburga i ostatecznie wyścig ukończył na szóstej pozycji, tracąc ponad dziesięć sekund do kierowcy Volvo.

Mehdi Bennani minął linię mety jako siódmy przed Yannem Ehrlecherem oraz Tomem Coronelem z Roal Motorsport. Ostatnie punktowane miejsce zdobył kierowca Zengo Motorsport, Aurelien Panis.

Image © Jean Michel Le Meur / DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE