Menu

Norbert Michelisz zdobył pole position na Nürburgring

Norbert Michelisz

Do dużej niespodzianki doszło podczas kwalifikacji na Nürburgring. To nie kierowcy Volvo, którzy zapowiadali, że tor bardzo odpowiada specyfikacji ich auta, ani żaden kierowca Citroena, tylko Norbert Michelisz jadący Hondą Civic WTCC był tym, który uzyskał najlepszy czas jednego okrążenia na tym torze.

Gdy wydawało się już, że z pierwszego pola będzie ruszał kierowca reprezentujący Volvo Polestar Cyan Racing Nicy Castburg, niespodziewanie idealnym wręcz okrążeniem popisał się Norbert Michelisz uzyskując niesamowity czas 8:38,072. Poprawił on rezultat Holendra o sześć dziesiątych sekundy. Castburg miał jeszcze szansę na poprawienie swojego czasu, aczkolwiek podczas ostatniego okrążenia pojawiły się problemy z przodem samochodu i ostatecznie Holender będzie startował do wyścigu z drugiego miejsca.

Rob Huff z All-Inkl.com Münnich Motorsport w swoim Citroenie C-Elysse zdołał awansować na trzecią pozycję, będąc szybszym od Tiago Monterio o prawie siedem dziesiątych sekundy.

Drugi z kierowców reprezentujący Volvo Polestar Cyan Racing zajął dopiero piątą pozycję tracąc do Michelisza prawie trzy sekundy, co według Szwedzkiego kierowcy było spowodowane problemem technicznym, który nie został dokładnie zidentyfikowany po wcześniejszych treningach.

Tom Chilton z Sebastien Loeb Racing był szósty zyskując prawie jedna sekundę przewagi nad faworytem do pierwszego pola startowego - Tomem Coronelem. Kolega zespołowy Chiltona, Mehdi Bennani uplasował się na ósmej pozycji przed Argentyńczykiem jeżdżącym dla Campos Racing, Estebanem Guerrieri. Dziesiątkę zamknął Nestor Girolami z Volvo Polestar Cyan Racing.

Dla Węgierskiego kierowcy było to czwarte pole position w karierze.

Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego wyniku. Miałem pewność siebie, wiedziałem, że samochód jest świetny i po obejrzeniu tempa z treningów wiedziałem, że mogę być w pierwszej trójce. Nie byłem pewien, czy to wystarczy na pierwszą pozycję, ale udało mi się pojechać bezbłędnie, co było satysfakcjonujące. Jest to taki specjalny tor, bardzo ekscytujący przy prędkości240 km/h w niektórych wymagających obszarach - powiedział po kwalifikacjach.

Image © FIA WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE