Menu

Wypadek Toma Coronela pod okiem FIA

Tom Coronel

FIA potwierdziła, ze uliczny tor Vila Real w momencie wypadku Holendra nie był w swojej licencjonowanej konfiguracji, która została zatwierdzona na początku roku. Kierowca Roal Motorsport w trakcie sesji treningowej wyjechał swoim Chevroletem Cruze poza tor i z dużym impetem uderzył w samochód służb ratowniczych.

Jak się okazało, do wypadku doszło na skutek ukręcenia się śrub mocujących przednie lewe koło i kierowca nie miał szans na zatrzymanie samochodu na torze i starał się wykorzystać drogę ewakuacyjną, aby nie dopuścić do zderzenia.

Uszkodzenia spowodowane w wypadku, były tak duże, że kierowca już nie miał szansy na wystartowanie w żadnej sesji treningowej, jak i samych wyścigach. Auto Holendra zostało dowiezione do Campos Racing w celu naprawy i przygotowania do kolejnej rundy, która odbędzie się w Argentynie.

Międzynarodowa Federacja Samochodowa szczegółowo analizuje incydent i zapewnia, że podobne zdarzenie nie będzie miało miejsca w przyszłości, a organizator ponosi pełna odpowiedzialność za brak bariery zabezpieczającej, która powinna być postawiona w tym miejscu już przed sesją treningową, a znalazła się dopiero po niefortunnym wypadku.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE