Menu

Nick Catsburg: Teraz będę wspierał Bjorka

Nicky Catsburg / Volvo PolestarCyan Racing

Holenderski kierowca Volvo Polestar Cyan Racing Nick Catsburg przyznał oficjalnie, że po nieudanym weekendzie w Argentynie stracił szanse na tytuł w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych i postanowił wspomóc kolegę z zespołu Theda Bjorka w walce o tytuł.

Catsburg w sobotę w bardzo kontrowersyjny sposób zdobył swoje pole position przekraczając linię mety częściowo poza torem. Ten 29 letni kierowca miał bardzo duże szanse na objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej, już po wyścigu w Argentynie, aczkolwiek przedwcześnie zakończył wyścig otwarcia z defektem lewej przedniej opony.

Sytuacja jak z horroru powtórzyła się w wyścigu głównym, w którym kierowca Volvo od samego startu był liderem i systematycznie oddalał się od pozostałych kierowców, aczkolwiek na siódmym okrążeniu lewa przednia opona nie wytrzymała i wystrzeliła, co zmusiło kierowcę na zjazd do alei serwisowej i zakończenie rywalizacji.

To był dla mnie straszny dzień, mieliśmy dobre tempo w obu wyścigach i w obu mogłem wygrać. Miałem dwie opcje do wyboru i teraz musimy inaczej patrzeć na dobór opon tak jak Monterio czy Bjork, którzy mieli podobne problemy w innych wyścigach - powiedział Nicky Catsburg.

Ten weekend zakończył moje nadzieje na tytuł mistrzowski, ale oczywiście będę dalej walczył i nie rzucam rękawic, będę teraz wspierać Theda (Bjorka - przyp. red.) w walce o tytuł mistrzowski - dodał.

Szwedzki kierowca Thed Bjork w miniony weekend odrobił straty do lidera i traci już zaledwie dwanaście punktów do Tiago Monteiro i wyprzedza Norberta Michelisza o siedemnaście punktów zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Cieszę się, że mogę podzielić się radością z mojego szóstego podium w tym roku, cały zespół pracował bardzo ciężko podczas tych dwóch ostatnich wyścigów - powiedział Bjork.

Moim celem przed weekendem było pozostanie w pewnej odległości punktowej za liderem w tabeli i to mi się udało. Moją ambicją w kolejnym wyścigu w Chinach jest powtórzenie mojej wygranej z ubiegłego roku i zdobycie pierwszej pozycji w klasyfikacji ogólnej - dodał Szwed.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE