Menu

Dublet Citroena. Przerwany wyścig na torze w Portugalii

Drugi wyścig na torze w Vila Real został przerwany na dwa okrążenia przed końcem po kolicji Nicka Catsburga z bandą. Wyścig wygrał startujący z pole position Ma Quing Hua. Drugie miejsce przypadło Yvanowi Mullerowi. Na najniższym stopniu podium stanął Gabriele Tarquini.

Startujący z pole position Ma Qing Hua obronił swoją pozycję, jednak największą sensacją była kolizja Tiago Monteiro, który „wcisnął się” pomiędzy dwie Łady po czym uderzył w bandę i unieruchomił swoją Hondę. Na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa. Wyścig został wznowiony po pięciu okrążeniach.

Od samego początku Gabriele Tarquini w swojej Hondzie mocno naciskał jadącego na trzecim miejscu Nicka Catsburga. Włoski kierowca postawił na swoim na 11. okrążeniu, kiedy do Holender popełnił błąd. Sebastian Loeb postanowił wykorzystać zamieszanie w walce o czwarte miejsce i zaatakował, jednak został wypchnięty i wpadł na bandy. Francuz nie był w stanie kontynuować, a na torze pojawiła się żółta flaga w trzecim sektorze.

Chwilę później Nicky Catsburg z impetem uderzył w bandę. W wyniku tej sytuacji na torze pojawiła się czerwona flaga. Decyzją sędziów rywalizacja na torze w Vila Real nie została wznowiona.

Wyścig wygrał Ma Qing Hua. Podium uzupełnili odpowiednio Yvan Muller i Gabriele Tarquini. Pierwszą dziesiątkę zamknęli kolejno Norbert Michelisz, Jose Maria Lopez, Hugo Valente, Nestor Girolami, Rob Huff, Mehdi Bennani i Tom Coronel.

Image © FIA WTCC / Alexandre Guillaumot / DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE