Menu

Jose Maria Lopez na czele w pierwszym wyścigu w Vila Real

Jose Maria Lopez z zespołu Citroen zwyciężył w pierwszym wyścigu na ulicznym torze w Vila Real wyprzedzając swojego zespołowego kolegę Sebastiena Loeba, który minął linię mety przed Norbertem Micheliszem z Zengo Motorsport.

Bardzo dobrym startem popisali się startujący z pierwszej i drugiej lokaty, Lopez i Loeb, którzy jako pierwszy pokonali szykanę ulicznego obiektu w Portugalii. W dobrym humorze nie mógł być jednak Hugo Valente, który nie obronił trzeciej lokaty i spadł za trzech kierowców Hondy – Norberta Michelisza, Gabriele Tarquiniego i Tiago Monteiro.

To nie był jednak koniec zmartwień Francuskiego kierowcy, który po krótkiej chwili został zaatakowany przez Yvana Mullera i Ma Qing Hua, którzy chwilę wcześniej poradzili sobie z Jaapem van Lagenem i Nicky’iem Catsburgiem. Jako pierwszy swoich sił w wyprzedzeniu Valente spróbował Muller, którego manewr zakończył się niepowodzeniem, jednak obrona kierowcy Chevroleta przed jego rodakiem dała szansę Chińczykowi, który zdołał awansować na szóstą lokatę.

Hugo Valente nie dał za wygraną, choć próba odzyskania utraconej pozycji zakończyła się na niewielkiej kolizji z kierowcami Citroena, co spowodowało zjazd Francuza do alei serwisowej i zakończenie przedwcześnie rywalizacji.

Z wyścigu nie mógł cieszyć się także Nestor Girolami z zespołu Nika Racing, który jako drugi w kolejności pożegnał się z rywalizacją o punkty z powodu problemów z ciśnieniem oleju. Zespół zdołał naprawić usterkę i Argentyńczyk mógł pojawić się po kilku okrążeniach na torze, jednak tylko po to, aby sprawdzić czy problem został rozwiązany.

Pozostała część wyścigu przebiegła w ramach jazdy jeden za drugim na ciasnym portugalskim obiekcie i walki pomiędzy Tiago Monteiro i Ma Qing Hua o piątą lokatę oraz dwóch prywatnych Chevroletów, Jana Filippiego i Gregoire Demoustiera o piętnaste miejsce.

Ostatecznie jako pierwszy na linii mety zjawił się Jose Maria Lopez przed Sebastienem Loebem i Norbertem Micheliszem. Na czwartej i piątej pozycji zjawiły się dwie fabryczne Hondy, Tarquini i Monteiro tuż przed Ma Qing Hua, który do ostatnich chwil próbował odebrać Portugalczykowi lokatę.

Na szóstej pozycji zjawił się Ivan Muller przed Jaapem van Lagenem, Nicky’im Catsburgiem oraz Robertem Huffem, który zamknął czołową dziesiątkę.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE