Menu

Katar dołącza do kalendarza WTCC 2015

Katar oficjalnie zawitał do kalendarza Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych. Podczas rundy na Paul Ricard we Francji Francois Ribeiro, główny menager serii WTCC, oraz prezydent Katarskiej Federacji Motorowej i Motocyklowej, Nasser Khalifa Al Atya, podpisali umowę zobowiązującą do organizacji wyścigu w Katarze w listopadzie.

Będzie to finałowa i nocna runda tegorocznego sezonu WTCC, a odbędzie się na torze Losail International.

Nie jest łatwo zmienić strukturę kalendarza, ale sezon 2015 zmienił się w 40 procentach, by włączyć wyścig na Bliskim Wschodzie po raz pierwszy – powiedział Ribeiro, podkreślający znaczenie owej rundy.

Nie pozyskaliśmy jedynie nowego wydarzenia, lecz mamy nowego partnera i jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z QMMF oraz możliwością doprowadzenia WTCC w tak ważny region.

Jak dodał Nasser Khalifa Al Atya: Jestem naprawdę zadowolony i nie mogę się doczekać, by zobaczyć zespoły WTCC na torze Losail po raz pierwszy w trakcie nocnej rundy.

Obiecuję, że będę w pełni wspierał, a mój zespół będzie blisko współpracował z WTCC, by stworzyć wspaniałe i niezapomniane doświadczenie wyścigowe.

Katar zastąpi w tegorocznym kalendarzu wyścig w Makau, który od 2005 roku był finałową rundą sezonów WTCC.

Image © FIA WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE