Menu

Drugi wyścig WTCC na torze Paul Ricard dla Jose Marii Lopeza

Drugi wyścig na torze Paul Ricard wygrał Jose Maria Lopez z zespołu Citroen. Na drugim miejscu stanął Norbert Michelisz, którego strata do zwycięzcy wyścigu wyniosła 1.449 sekundy, natomiast na trzecim miejscu linię mety minął Ma Qing Hua, który stracił do Lopeza 2.156 sekundy.

Ruszający z pierwszej pozycji startowej, Mehdi Bennani, dopuścił się falstartu, czym bardzo szybko zajęli się sędziowie rywalizacji na torze Paul Ricard, co zakończyło się karą przejazdu przez boksy dla Marokańczyka.

Tym czasem w środku stawki kierowcy Citroena wzięli się od początku wyścigu do pracy i już na trzecim okrążeniu trójka Lopez / Ma / Loeb plasowali się tuż za pierwszą trójką wyścigu.

Na czwartym okrążeniu błąd na wejściu w zakręt popełnił zwycięzca pierwszej rywalizacji Sebastien Loeb, który uderzył w bandę, z ustawionych w szczycie zakrętu opon i poważnie uszkodził swój samochód. Na torze pojawiła się żółta flaga, która została zdjęta po trzech okrążeniach i kierowcy mogli powrócić do walki o punkty na całej długości toru.

W wyniku kolizji pomiędzy Jose Marią Lopezem i Tiago Monteiro, Chińczyk Ma Qing Hua awansował na czwartą lokatę, natomiast Portugalczyk musiał wycofać się z rywalizacji.

Na 11 okrążeniu Jose Maria Lopez wyprzedził Ma Qing Hua po tym jak tuż za nim znalazł się Yvan Muller, który jest głównym rywalem argentyńskiego kierowcy w walce o mistrzostwo serii.

Dwa okrążenia później Lopez rozpoczął atak na pierwszego Norberta Michelisza, który bronił się przez kilka chwil jednak różnica poziomu prędkości aut była za duża i Michelisz musiał ulec.

Wyścig wygrał Jose Maria Lopez. Druga pozycja przypadła Norbetowi Micheliszowi, a trzecia Ma Qing Hua.

Pierwszą dziesiątkę uzupełnili kolejno Yvan Muller, Gabriele Tarquini, Hugo Valente, Tom Coronel, Tom Chilton, Mehdi Bennani i Rockard Rydell, który zamknął czołową dziesiątkę.

Image © Citroen Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE