Menu

Sebastien Loeb zwycięża w pierwszym wyścigu na torze Paul Ricard

Podczas pierwszego wyścigu na torze Paul Ricard pierwsze cztery miejsca zajęli kierowcy Citroena. Zwyciężył Sebastian Loeb z przewagą 6.020 sekundy nad drugim Yvanem Mullerem. Na najniższym stopniu podium stanął Jose Maria Lopez, którego strata do Loeba wyniosła 7.147 sekundy.

Sebastian Loeb obronił swoją pierwszą pozycję startową, jednak Yvan Muller od początku trzymał się tuż za tylnym zderzakiem swojego rodaka.

Po stracie doszło do awarii w Ładzie Jaapa Van Lagena, który po przejechaniu pierwszego okrążenia zjechał do swojego garażu.

Na piątym okrążeniu Hugo Valente zjechał do swojego garażu w wyniku kolizji podczas walki z Tiago Monteiro o siódmą pozycję.

Po ośmiu okrążeniach na prowadzeniu jechał wciąż Sebastian Loeb z przewagą 1.993 sekundy nad drugim Yvanem Mullerem. Trzeci jechał Jose Maria Lopez tracił już 2.742 sekundy do lidera wyścigu.

Wyścig ostatecznie wygrał Sebastian Loeb. Na drugim i trzecim miejscu dojechali odpowiednio Yuvan Muller i Jose Maria Lopez.

Tuż za czołową trójką uplasował się czwarty kierowca Citroena, Ma Qing Hua, który minął linię mety przed Tomem Chiltonem, Norbertem Micheliszem i dwójką kierowców Hondy, Tiago Monteiro i Gabriele Tarquinim.

Czołową dziesiątkę zamknęli Mehdi Bennani przed Jaapem Van Lagenem z Łady.

Image © Citroen Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE