Menu

Ostatnia runda WTCC w Katarze zostanie przesunięta

Finał sezonu 2015 Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych w Katarze może zostać przesunięty na późniejszy termin oraz inny dzień tygodnia, na wniosek krajowej federacji samochodowej.

Tak, ulegnie zmianie – powiedział szef WTCC Francois Ribeiro. W tym czasie w Katarze będzie trwał szczyt narodów arabskich, więc rząd złożył wniosek, iż wszystkie wydarzenia sportowe zaplanowane na ten czas powinny zostać przeniesione.

Jest to po części kwestia bezpieczeństwa, ale także wszystkie hotele będą zarezerwowane – wyjaśnił szef serii.

Ostatnia runda serii WTCC może zostać przesunięta o tydzień wcześniej i odbyłaby się w tym samym czasie co Grand Prix Brazylii Formuły 1 na torze Interlagos w Sao Paulo. Podobnie się ma przesunięcie rywalizacji o tydzień później, co skutkowałoby rozegraniem ostatnich dwóch wyścigów w tym samym terminie co Grand Prix Abu Zabi.

Organizatorzy Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych mogę jednak zorganizować ostatnie dwa wyścigi w Katarze 27 listopada w piątek, jednak ta zmiana wymagałaby zgody Światowej Rady Sportów Motorowych.

Wtedy kolidowałoby to jedynie z treningami Grand Prix Abu Zabi – wyjaśnił Ribeiro. Otrzymaliśmy odpowiedzi za pomocą faksu (od zainteresowanych stron) i wszyscy wyrazili zgodę. Musi to zostać jeszcze ratyfikowane przez FIA – dodał.

Wszystko wskazuje na to, że ostatnie dwa wyścigi serii WTCC odbędą się 27 listopada na torze w Katarze, jednak muszą zostać potwierdzone przez Światową Radę Sportów Motorowych.

Image © Francois Flamand / DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE