Menu

Trójka Citroenów ponownie dominuje podczas drugiego wyścigu

Drugi wyścig na torze Slovakia Ring ponownie został zdominowany przez kierowców Citroena. Wygrał Sebastien Loeb, który odjechał z przewagą 3,188 sekundy nad drugim Jose Marią Lopezem. Na najniższym stopniu podium stanął Yvan Muller, którego starta do zwycięzcy wyścigu wyniosła 7,626 sekundy.

Jaap Van Lagen startujący z pole position, stracił swoją pozycję na rzecz Gabriele Tarquiniego. Niestety w czasie startu błąd popełnił Ma Qing Hua, w który najpierw zaliczył falstart a następnie zatrzymał się. Mocny start odnotowali pozostali kierowcy Citroena, którzy na samym początku wskoczyli do czołówki wyścigu; trójka Loeb, Lopez, Muller znaleźli się tuż za pierwszym Tarquinim.

Na trzecim okrążeniu doszło do zmiany na pozycji lidera, kiedy to Sebastian Loeb wyprzedził Gabriele Taquiniego. Okrążenie później Jose Maria Lopez wraz z Yvanem Mullerem wyprzedzili dużo wolniejszego Włocha w Hondzie. Tym samym wszystko wskazywało na to, że drugi wyścig na torze w Słowacji zostanie ponownie zdominowany przez auta Citroena.

Podczas szóstego okrążenia sędziowie dopatrzyli się falstartu w samochodzie nr 33 kierowanego przez Ma Qing Hua i podobnie jak w pierwszym wyścigu kierowca otrzymał karę przejazdu przez aleję.

Pięć okrążeń przed końcem Sebastien Loeb pewnie prowadził w wyścigu, a jego przewaga nad drugim Jose Marią Lopezem wynosiła 4,350 sekundy. Trzeci Yvan Muller tracił niecałe pięć sekund do lidera wyścigu.

Podczas 18 okrążenia doszło do kontaktu pomiędzy Tiago Monteiro a Norbertem Micheliszem. Portugalski kierowca zbyt optymistycznie zaatakował w łuku Michelisza w wyniku czego obaj kierowcy stracili prawidłową linię jazdy. W międzyczasie Ma Qing Hua postanowił wycofać się z rywalizacji. Rob Huff wraz z Nickiem Catsburgiem także zrezygnowali z udziału w wyścigu.

Okrążenie przed końcem nad torem zawisła żółta flaga w wyniku wypadnięcia na żwirowe pobocze przez Toma Chiltona, który nie był już w stanie wrócić do rywalizacji.

Wyścig ostatecznie wygrał Sebastien Loeb. Podium uzupełnili kolejno Jose Maria Lopez i Yvan Muler, a pierwszą dziesiątkę zamknęli kolejno Gabriele Tarquini, Hugo Valente, Jaap Van Lagen, Mehdi Bennani, Norbert Michelisz, Tiago Moneiro i Tom Coronel.

WYNIKI: WYŚCIG 2 Image © FIA WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE