Menu

Trio Citroena dominuje w pierwszym wyścigu na torze Slovakia Ring

Pierwszy wyścig na torze Slovakia Ring wygrał startujący z pole position Yvan Muller z Citroena.

Na drugim miejscu dojechał Jose Maria Lopez, którego strata do Mullera wyniosła 1,749 sekundy. Na najniższym stopniu podium dojechał Sebastian Loeb.

Po starcie Yvan Muller obronił swoją pozycję, jednak za nim na drugiej lokacie doszło do bratobójczej walki pomiędzy Jose Marią Lopezem a Sebastianem Loebem. Dobry start zaliczył Gabriele Tarquini w swojej Hondzie, kiedy to po starcie z dziewiątej pozycji przesunął się na szóste miejsce.

Podczas piątego okrążenia Nicky Catsburg popełnił błąd i wypadł z toru na wyjściu z zakrętu. Na szczęście kierowca powrócił na tor bez żadnych uszkodzeń w samochodzie.

Po pięciu okrążeniach przewaga Yvana Mullera wynosiła 1,726 sekundy nad drugi Jose Marią Lopezem. Na trzecim miejscu bez zmian jechał Sebastian Loeb.

Podczas ósmego okrążenia na torze pojawiła się żółta flaga w wyniku wpadnięcia w żwirowe pobocze przez Norberta Michelisza. Węgierski kierowca wypadł prawdopodobnie przez defekt w jego Hondzie Civic.

Okrążenie później w alei serwisowej pojawił się kierowca Citroena. Ma Qing Hua postanowił wycofać się z wyścigu po słabym starcie i nałożeniu przez sędziów kary za falstart. Chwilę później z rywalizacji zrezygnował także Mehdi Bennani.

Wyścig ostatecznie wygrał Yvan Muller z Citroena. Podium uzupełnili pozostali dwaj kierowcy Citroena, byli to odpowiednio Jose Maria Lopez i Sebastian Loeb. Pierwszą dziesiątkę zamknęli kolejno Rob Huff, Hugo Valente, Gabriele Tarquini, Tom Chilton, Tiago Monteiro, Tom Corone i Nestor Girolami.

WYNIKI: WYŚCIG 1 Image © FIA WTCC / Florent Gooden / DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE