Menu

Yvan Muller zdobywcą pole position w sesji kwalifikacyjnej na Slovakia Ringu

Yvan Muller wywalczył pierwsze pole startowe do pierwszego wyścigu na Slovakia Ringu. Po zaciętej rywalizacji kierowca Citroena wyprzedził drugiego Jose Maria Lopeza, partnera z zespołu oraz lidera klasyfikacji mistrzostw, o 0.223 sekundy. Na trzeciej lokacie finiszował prowadzący również Citroena, Sebastien Loeb, jednak jego strata do zwycięzcy sesji wyniosła ponad 0.8 sekundy.

W pierwszej części kwalifikacji najlepszy czas należał do Jose Marii Lopeza, lecz już w kolejnych segmentach sesji dominował Muller. W Q1 wysoko plasowali się także Rob Huff oraz Nicky Catsburg z Łady i obaj kierowcy kwalifikacje zakończyli odpowiednio na czwartej i piątej lokacie. Huff był bliski czasu Loeba, ponieważ do Francuza stracił on zaledwie 0.015 sekundy.

Loeb, wyraźnie szybszy w drugim sektorze, utrzymał się przed duetem kierowców Łady, jednak błąd popełniony przez Catsburga prawdopodobnie kosztował Holendra pierwszego pola startowego.

Hugo Valente był szósty i utrzymał on za sobą kolejnego z kierowców Citroena, Ma Qing Hua. Na kolejnych pozycjach w czołowej dziesiątce znaleźli się Tom Chilton, Gabriele Tarquini oraz Jaap van Lagen, który tym samym do drugiego wyścigu wystartuje z pole position.

Kwalifikacje niezbyt udanie zakończyli Tiago Monteiro, który w Q1 nie był w stanie poprawić swojego rezultatu nawet na świeżych oponach, oraz Norbert Michelisz. Oprócz tej dwójki w Q1 odpadli także John Filippi, Tom Coronel, Stefano D’Aste, Nestor Girolami, a pomiarowego czasu okrążenia nie zanotował Gregoire Demoustier.

Image © FIA WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE