Menu

Drugi wyścig w Moskwie dla Tiago Monteiro

W drugim wyścigu na torze w Moskwie wygrał startujący z pierwszegj pozycji Tiago Monteiro, zasiadający za kierownicą Hondy. Drugi stopień podium zajął Rob Huff, który swoją Ładą dojechał ze stratą 3,155 sekundy do zwycięzcy wyścigu. Norbert Michelisz swoją Hondą dojechał na trzecim miejscu, a jego strata do Tiago Monteiro wyniosła 5,549 sekundy.

Po starcie z pole position Tiago Monteiro obronił swoją pozycję. Świetnym startem popisał się Norbert Michelisz, który wskoczył z trzeciej na druga pozycję przed Nickiego Hadsburga.

Do bratobójczej walki doszło pomiędzy Yvanem Mullerem a Jose Marią Lopezem. Obaj kierowcy przez większość pierwszego okrążenia walczyli ze sobą o 10. miejsce. Tymczasem na trzecim okrążeniu Tom Chilton w swoim Chevrolecie wykorzystał walkę na linii Lopez-Muller i wskoczył przed dwójkę kierowców Citroena. Chwilę później sędziowie postanowili ukarać karą przejazdu przez aleję serwisową Jose Marię Lopeza za falstart. Tym samym Argentyńczyk stracił szansę na dobry wyniki w wyścigu.

Na siódmym okrążeniu Gabriele Tarquini został wypchany przez Ładę, za której kierownicą siedział Nicky Catsburg. Po kolizji włoski kierowca wpadł na barierę i musiał zakończyć udział w wyścigu. W trzecim sektorze pojawiła się żółta flaga.

Pięć okrążeń przed końcem wyścigu na czele jechał pewnie Tiago Monteiro z przewagą 0,916 sekundy nad Norbertem Micheliszem, jednak na trzy okrążenia przed końcem Michelisz stracił swoją lokatę na rzecz Roba Huffa, który odważnie zaatakował jadącego na drugim miejscu Węgra.

Wyścig ostatecznie wygrał Tiago Monteiro. Na drugim miejscu dojechał Rob Huff, a trzecia pozycja przypadła Norbertowi Micheliszowi. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili kolejno Nicky Catsburg, Ma Qing Hua, Yvan Muller. Sebastien Loeb, Hugo Valente, Tom Chilton i Tom Coronel.

Image © FIA WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE