Menu

Muller zwycięzcą pierwszego wyścigu na torze Moscow Raceway

Pierwszy wyścig na torze Moscow Raceway wygrał Yvan Muller z Citroena. Drugi stopień podium przypadł także kierowcy Citroena, Jose Marii Lopezowi, którego strata do kolegi z zespołu wyniosła 2,933 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął Gabriele Tarquini z Hondy. Włoski kierowca dojechał ze stratą 4,392 sekundy do zwycięzcy wyścigu.

Po starcie z pierwszego miejsca Yvan Muller obronił swoją pozycję. Dobry start wykonał Ma Qing Hua, który wyprzedził Toma Chiltona i tym samym kierowca Citroena wskoczył na piątą pozycję. Na pierwszym okrążeniu Stegano D'Aste trącił Toma Coronela, po czym obaj kierowcy wypadli z toru, jednak obaj powrócili do rywalizacji.

Yvan Muller nie próżnował i już po pierwszym okrążeniu zyskał przewagę 0,904 sekundy nad drugim Jose Marią Lopezem, także jadący Citroenem.

Sebastian Loeb, który w kwalifikacjach wypadł najsłabiej z kierowców Citroena, po pierwszym okrążeniu wskoczył z jedenastej pozycji na ósmą.

Na siódmym okrążeniu jadący na czwartym okrążeniu w ładzie Rob Huff zbliżył się do Gabriele Tarquiniego na 0,398 sekundy i w wyniku zbyt agresywnego hamowania wjechał w tylni zderzak włoskiego kierowcy. Na szczęście w autach obu kierowców nie doszło do żadnych uszkodzeń.

Na trzy okrążenia przed końcem Rob Huff ponownie zbliżył do Tarquiniego i ponownie podjął się walki o trzecią lokatę. Jednak świetna defensywna jazda włoskiego kierowcy nie ułatwiła mu sprawy i Brytyjczyk musiał pogodzić się z czwartym miejscem.

Na ostatnim okrążeniu Tom Coronel postanowił zjechać do garażu i nie ukończyć wyścigu.

Wyścig ostatecznie wygrał Yvan Muller. Na drugim i trzecim miejscu dojechali odpowiednio Jose Maria Lopez i Gabriele Tarquini. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili kolejno Rob Huff, Ma Qing Hua, Tom Chilton, Norbert Michelisz, Tiago Monteiro, Sebasten Loeb i Jaap Van Lagen.