Menu

Yvan Muller z pole position do pierwszego wyścigu na torze Moscow Raceway

Yvan Muller osiągnął najlepszy czas podczas trzeciej sesji kwalifikacyjnej i wywalczył pole position do pierwszego wyścigu WTCC na torze Moscow Raceway, pokonując tym samym swojego zespołowego kolegę Jose Marię Lopeza.

Lider klasyfikacji generalnej, Jose Maria Lopez, osiągnął najlepszy rezultat podczas Q2 i to on jako ostatni pojawił się na torze w finałowej części kwalifikacji, jednak nie zdołał pokonać swojego kolegi Yvana Muller, który był szybszy o zaledwie 0.046 sekundy.

Z drugiego rzędu do pierwszego wyścigu na moskiewskim torze ustawi się Gabriele Tarquini, który osiągnął trzeci czas i Rob Huff, który uplasował się na czwartej lokacie.

Na piątej pozycji w trzeciej sesji treningowej uplasował się Tom Chilton.

Druga sesja kwalifikacyjna zakończyła się wielkim rozczarowaniem dla Sebastiena Loeba, który zanotował dopiero jedenasty czas. Francuz początkowo prezentował dobre tempo i plasował się na dziesiątym miejscu uprawniającym do startu z pole position w drugim wyścigu, jednak szybsze okrążenie pokonał Tiago Monteiro, który strącił kierowcę Citroena na jedenaste miejsce.

Kierowca Hondy tym samym rozpocznie drugi wyścig z pole position, a obok niego w pierwszej linii ustawi się Nicky Catsburg, który zanotował dziewiąty rezultat.

Lepsze tempo od Loeba prezentował natomiast Ma Qing Hua, jednak nie zdołał zakwalifikować się do Q3 osiągając szósty czas. Chińczyk zdołał jednak wyprzedzić Hugo Valente i Norberta Michelisza.

Pierwsza część kwalifikacji była pechowa także dla Jaapa van Lagena, Mehdi Bennaniego, Toma Coronela, Stefano D’Aste, Gregoire Demoustiera, Johna Filippi, jak również powracającego po przerwie Rickarda Rydella.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE