Menu

Nick Catsburg dołączy do zespołu Lada Sport na rundę na torze Moscow Raceway

Holender Nick Catsburg, podczas rundy WTCC na torze Moscow Raceway, wystartuje trzecim autem Lada Vesta i dołączy do Roba Huffa i Jaapa van Lagena, którzy reprezentowali rosyjską ekipą podczas rywalizacji na torze Nurburgring Nordschleife.

Zwycięzca w serii VLN z ekipą Marc VDS BMW zastąpi młodego rosyjskiego kierowcę Mikhaila Kozlovskiy’ego, który nie wystartował w poprzedniej rundzie na niemieckim legendarnym obiekcie, podczas której Lada wystawiła jedynie dwa auta.

Samochód ten naprawdę wymaga specyficznego stylu jazdy, którego moc jest kierowana na przednią oś – powiedział Catsburg po sesji testowej na torze Magn-Cours. Kiedy przejechałem kilka okrązeń, zacząłem przywyczajać się do samochodu i stylu jazdy.

Z niecierpliwością czekam na to zupełnie nowe wyzwanie dla mnie. Wyścig będzie trudny, ale z pomocą zespołu i moich doświadczonych kolegów jestem pewien, że możemy się dobrze spisać – dodał Holender.

Ambitne plany rosyjskiego zespołu, który pokłada duże nadzieje w ich nowym modelu auta na sezon 2015, zostały utrudnione przez późne ukończenie auta oraz poważnych uszkodzeń podwozia dwóch samochodów po rundzie w Maroku oraz testach na Węgrzech.

Szef Lada Sport, Viktor Shapovalov, po rozstaniu z James Thompsonem przed niemiecką rundą, odmówił potwierdzenia składu kierowców zespołu do końca roku, choć przyznał, że w zespole pozostanie Rob Huff i w Rosji pojawią trzy auta.

Image © Clément Marin / DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE