Menu

Muller z niewielką przewagą nad Lopezem w drugim wyścigu

Jose Maria Lopez był bliski odniesienia drugiego zwycięstwa na Nordschleife po spektakularnym wyprzedzeniu na ostatnim okrążeniu kierowców Honda Racing, lecz to Yvan Muller odniósł zwycięstwo podczas drugiego wyścigu, finiszując zaledwie 0.173 sekundy przed swoim partnerem. Na najniższym stopniu podium stanął Tiago Monteiro z ekipy Honda Racing.

Wyścig numer dwa postanowiono określi jako „mokry”, ze względu na niewielkie opady deszczy podczas poprzedniej rundy. Do rywalizacji nie przystąpił Tom Chilton po kontakcie z Tomem Coronelem w pierwszym wyścigu oraz Hugo Valente, którego samochód został mocno uszkodzony podczas poprzedniej rywalizacji.

Pierwsze okrążenie drugiego wyścigu okazało się pechowe dla Norberta Michelisza, który po kontakcie uszkodził samochód i musiał zjechać do alei serwisowej.

Z pierwszego pola do drugiej rundy ruszał Tiago Monteiro, lecz pod koniec pierwszego okrążenia, na długiej prostej przed wjazdem na tor grand prix, stracił prowadzenie na rzecz Yvana Mullera. Na trzeciej pozycji podążał partner Monteiro z zespołu, Gabriele Tarquini, który zbliżał się do Portugalczyka.

W momencie rozpoczęcia się trzeciego okrążenia czwarty Mehdi Bennani stracił czwarte miejsce, zostając wyprzedzonym przez Ma Qing Hua, a po chwili również przez Jose Maria Lopeza.

Lopez był bliski uderzenia w samochód Ma Qing Hua, który stracił tył swojego Citroena i z impetem uderzył w bariery.

Ponownie na prostej tuż przed samą metą Lopez zaprezentował wspaniały kunszt ścigania się, kiedy zdołał wyprzedzić aż dwóch kierowców na raz – Tarquiniego i Monteiro – awansując na drugą pozycję. Jego strata do lidera wyścigu była niewielka, a linię mety minęli z różnicą 0.173 sekundy.

Pierwsze cztery pozycje należały do dwóch kierowców Citroena oraz dwóch kierowców Hondy. Za nimi finiszowali Sebastien Loeb i Mehdi Bennani. Wysoki, siódmy wynik zanotował Rob Huff, prowadzący Ladę Vestę, z kolei ósma lokata przypadła Tomowi Coronelowi. Pierwszą dziesiątkę zamknęli Jaap Van Lagen i John Filippi.

Image © FIA WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE