Menu

Lopez zwycięża w pierwszym wyścigu na Nordschleife

Jose Maria Lopez, aktualnie prowadzący w mistrzostwach serii WTCC, odniósł pewne zwycięstwo w pierwszym wyścigu na Nordschleife, prowadząc od startu do mety. Argentyńczyk na mecie wyprzedził Sebastiena Loeba z przewagą ponad 4.9 sekundy. Trzeci był Yvan Muller.

Po okrążeniu formującym na torze grand prix, kierowcy wystartowali do wyścigu, który liczył zaledwie 3 okrążenia na Nordschleife. Pierwsza runda rozpoczęła się udanie dla kierowców Citroena, którzy prowadzili na trzech pierwszych pozycjach – liderował Jose Maria Lopez przed Sebastienem Loebem i Yvanem Mullerem.

Problemy na starcie miał z kolei Hugo Valente, który zaliczył kontakt z Norbertem Micheliszem i spadł na dalsze pozycje po starcie z drugiego pola. Obaj zdołali jednak kontynuować zmagania, w przeciwieństwie do Toma Coronela i Roba Huffa, którzy zjechali do alei serwisowej niedługo po starcie, wycofując się z wyścigu.

Lopez regularnie powiększał przewagę nad rywalami, a jego prowadzenie wydawało się niezagrożone. Awans o jedną lokatę zanotował także Valente, który na prostej wyprzedził Tiago Monteiro. Niemniej jednak już na początku drugiego okrążenia kierowca prowadzący Chevroleta ekipy Campos Racing stracił panowanie nad tyłem samochodu, wpadł w poślizg i uderzył w bandy po drugiej stronie toru, co oznaczało zakończenie dla niego rywalizacji i stawia pod znakiem zapytania jego występ w drugim wyścigu.

Jak na warunki pogodowe panujące na Nordschleife przystało, pojawiły się w trakcie wyścigu także pierwsze krople deszczu, lecz poważna ulewa nie zakłóciła zmagań. Mimo to problemy nie omijały kolejnych zawodników, m.in. Tiago Monteiro, który zjechał do alei.

Lopez nie oddał prowadzenia już do samej mety i odniósł zwycięstwo po raz czwarty w tym sezonie, finiszując przed Loebem i Mullerem.

Kolejny z kierowców Citroena, Ma Qing Hua, był piąty, a od reszty reprezentantów francuskiej ekipy przedzielił go Norbert Michelisz, prowadzący Hondę Civic.

Szósty był Gabriele Tarquini z ekipy Honda Racing, który finiszował przed Mehdim Bennanim (Sebastien Loeb Racing - Citroen). Czołową dziesiątkę uzupełnili Stephane D’Aste, Tom Chilton i jedyna kobieta w stawce Sabine Schmitz.

Image © FIA WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE