Menu

Gabriele Tarquini: Musimy nawiązać walkę z Citroenem

Gabriele Tarquini uważa, że Honda musi zrobić wszystko by walczyć z Citroenem w nadchodzących rundach serii WTCC.

Francuska ekipa dominująca w WTCC od momentu wejścia do rywalizacji została obarczona balastem 60 kg do każdego z czterech fabrycznych samochodów na rundę w Hungaroringu. Samochody Hondy, Łady i Chevroleta dysponowaly jedynie symbolicznym balastem 1,1 kg. Mimo to kwartet Citroena tradycyjnie zdominował sesję kwalifikacyjną.

Musimy zmniejszyć naszą stratę – powiedział Gabriele Tarquini. Nie wiem jak wyglądałaby walka gdybyśmy mieli taką samą wagę co oni, lecz gdy jesteśmy o 60 kg lżejsi to naszym obowiązkiem jest chociażby podjęcie rywalizacji.

Są w kalendarzu tory, gdzie nasza strata do Citroenów jest bardzo duża, ale są też obiekty, na których jesteśmy naprawdę blisko. Właśnie tam musimy spróbować powalczyć o zwycięstwo. Patrząc na różnice w tempie, nasza strata na dystansie kilometra wyglądała podobnie jak w pierwszej rundzie, kiedy to wszystkie samochody dysponowały identyczną wagą. To niepokojące – przyznał Włoch z fabrycznej Hondy.

Tarquini zaliczył bardzo nieudany weekend na torze Hungaroring. W sesji kwalifikacyjnej wyleciał poza tor powodując poważne uszkodzenia samochodu. Mistrz WTCC z roku 2009 startował do obu wyścigów z ostatniego pola. W pierwszym udało mu się przebić na 11 pozycję, lecz został zdyskwalifikowany z powodu prac jego mechaników nad ciśnieniem opon w parku zamkniętym w przerwie między wyścigami. Drugi wyścig zakończył się dla Tarquiniego na poboczu po kontakcie z Johnem Filippim na pierwszym zakręcie.

Image © FIA WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE