Menu

Drugi wyścig na Hungarorignu dla Michelisza

Drugi wyścig na torze Hunagroring padł łupem lokalnego bohatera Norberta Michelisza. Węgier wygrał wyścig prowadząc od początku do końca wyścigu. Na drugim miejscu dojechał Tom Coronel, którego starta do zwycięzcy to 7,103 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął Tom Chilton, tracący już 9,315 sekundy do zwycięzcy.

Nobert Michelisz po starcie z pierwszej pozycji obronił prowadzenie. Po wyjściu z pierwszego zakrętu Rob Huff został wypchnięty przez jednego z kierowców Citroena. Z drugiej pozycji startował Tom Chilton, który spadł po starcie na trzecie miejsce na rzecz Toma Coronela.

Chwilę później okazało się, że Rob Huuf ma uszkodzone tylne koło i tym samym jego udział w wyścigu został przedwcześnie ukończony. Również Gabriele Tarquini po pierwszym okrążeniu zakończył swój udział w rywalizacji.

Jadący na czele Norbert Michelisz szybko zaczął budować przewagę. Węgier po czterech okrążeniach znajdował się 2,718 sekundy przed drugim Tomem Coronelem z Chevroleta. Trzeci Tom Chilton, również jadący Chevroletem, tracił ponad trzy sekundy do lidera wyścigu.

Na siódmym okrążeniu wycofał się kolejny kierowca, Mikhail Kozlowskiy.

Wyścig ostatecznie wygrał pewnie prowadzący od początku do końca, lokalny kierowca Norbert Michelisz z Hondy. Na drugim stopniu podium stanął Tom Coronel, a trzecia pozycja przypadła Tomowi Chiltonowi. Pierwszą dziesiątkę zamknęli kolejno Tiago Monteiro, Sebastian Loeb, Jose Maria Lopez, Yvan Muller, Hugo Valente, Ma Qing Hua i Gegoire Demoistier.

Image © FIA WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE