Menu

Jose Maria Lopez zwycięzcą pierwszego wyścigu na torze Hungaroring

Pierwszy wyścig na torze Hungaroring wygrał Jose Maria Lopez z Citroena. Drugie miejsce przypadło także kierowcy Citroena, Yvanowi Mullerowi. Strata Francuza do zwycięzcy wyniosła 3,958 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął Hugo Valnete z Chevroleta, który stracił do Lopeza 10,290 sekundy.

Po starcie Yvan Muller obronił swoją pozycję. Niestety Hugo Valente, który w kwalifikacjach wywalczył drugi czas po starcie spadł na piąta pozycję. Niemniej jednak za sprawą kolizji pomiędzy Sebastianem Loebem i Ma Qing Hua awansował on na trzecią lokatę.

Już podczas pierwszego okrążenia Jose Maria Lopez, startujący z trzeciego miejsca, wyprzedził Yvana Mullera i objął prowadzenie. Ponadto sędziowie ogłosili, że po drugim wyścigu będą przyglądać się procedurze startu Yvana Mullera.

Po pięciu okrążeniach na czele utrzymywał się Jose Maria Lopez z przewagą 1,442 sekundy nad drugim kolegą z zespołu, Yvanem Mullerem. Na trzeciej pozycji za nimi podążał Hugo Valente ze stratą 4,660 sekundy. Czwarty Ma Qing Hua nie mógł znaleźć odpowiedniego tempa, by dogonić poprzedzającego go Valente, w wyniku czego do jego tylnego zderzaka zbliżył się Tiago Monteiro z Hondy.

Problemy miał Mikhail Kozlovskiy, który musiał zjechać do garażu z powodu awarii w jego Ładzie.

Na dziesiątym okrążeniu Tiago Monteiro postanowił zaatakować Ma Qing Hua, jednak atak okazał się zbyt optymistyczny i Portugalczyk musiał odpuścić.

Wyścig ostatecznie wygrał Jose Maria Lopez. Na drugim i trzecim miejscu dojechali odpowiednio Yvan Muller i Hugo Valente. Pierwszą dziesiątkę zamknęli kolejno: Ma Qing Hua, Tiago Monteiro, Sebastian Loeb, Tom Chilton, Norbert Michelisz, Rob Huff i Tom Coronel.

WYNIKI: WYŚCIG 1 Image © FIA WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE