Menu

Rob Huff wystartuje w WTCC i 24h wyścigu GT na torze Nurburgring

Mistrz świata WTCC z roku 2012 - Rob Huff, za nieco ponad dwa tygodnie stanie przed nie lada wyzwaniem. Brytyjczyk planuje wziąć udział w rundzie WTCC, oraz w 24-godzinnym wyścigu GT rozgrywanych podczas weekendu wyścigowego na torze Nurburging w dniach 14-17 maja.

Etatowy kierowca zespołu Łady z serii WTCC zdecydował się na gościnny start w Mercedesie SLS AMG GT3 zespołu Team Premio podczas legendarnego wyścigu serii GT.

Z niecierpliwością czekam na weekend na torze Nurburgring, podczas którego będę ponad wyraz zajęty! Jestem wdzięczny zespołowi Team Premio i ekipie Dunlopa za szansę wzięcia udziału w 24-godzinnym wyścigu w przednio-napędowej maszynie, co jest dla mnie wyrazem uznania za zeszłoroczne osiągnięcia, kiedy w wyścigach długodystansowych osiągnąłem pięciokrotnie podium w sześciu startach, włączając w to finisz na drugim miejscu w samochodzie SLS w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju - cieszy się Huff.

Nałożenie się dwóch wydarzeń jednocześnie nie przeszkodzi Brytyjczykowi w starcie w obu seriach. Oba wyścigi serii WTCC odbędą się w sobotę, jeszcze przed rozpoczęciem wyścigu 24h GT. Huff liczy na dobry rezultat w obu przedsięwzięciach.

Znając zarówno specyfikę samochodu Mercedesa, którym pojadę, oraz charakterystykę toru, liczę na dobre wyniki zarówno w rundzie WTCC jak i w wyścigu 24h - dodał Brytyjczyk.

Image © FIA WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE