Menu

Drugi wyścig na torze Moulay El Hassan ponownie pod dyktando Citroenów

Drugi wyścig w Marrakeszu został ponownie zdominowany przez kierowców Citroena. Zwyciężył Yvan Muller. Na drugim miejscu znalazł się Sebastien Loeb, który od początku wyścigu jechał poniżej pół sekundy za liderem wyścigu. Trzeci Jose Maria Lopez po przebiciu się ze środka stawki dojechał na trzecim miejscu.

Do drugiego wyścigu z pole position wystartował Yvan Muller, który po rozpoczęciu wyścigu obronił pozycję. Jednak już w pierwszym zakręcie doszło do kolizji wśród kierowców z czołówki i z rywalizacji odpadł Tom Coronel oraz Tiago Monteiro, który za sprawą mocnego startu przeskoczył na trzecie miejsce.

Na ostatnim zakręcie pierwszego okrążenia doszło do kolejnej kolizji, w której udział wzięli dwaj kierowcy Łady: Rob Huff i Mikhail Kozlowskiy. W wyniku tych dwóch incydentów na torze w sektorach 1 i 3 pojawiły się żółte flagi.

Po pięciu okrążeniach na czele znajdowały się dwa Citroeny. Na czele utrzymywał się Yvan Muller, jednak zaledwie 0,4 sekundy za nim podążał Sebastien Loeb, który cały czas naciskał na kolegę z zespołu.

Mocną formę samochodów Citroena pokazał również Jose Maria Lopez, który startując ze środka stawki na szóstym okrążeniu wskoczył na trzecią pozycję, tracąc 6,434 sekundy do pierwszego Yvana Mullera. Również bardzo dobrym tempem mógł pochwalić się Ma Qing Hua. Chiński kierowca po wyprzedzeniu Toma Chiltona z Chevroleta awansował na czwarte miejsce.

Podczas tego okrążenia Mehdi Bennani zbyt optymistycznie zaatakował Hugo Valente i o mały włos nie rozbił auta o betonową ścianę. Chwilę później Ma Qing Hua popełnił błąd, w wyniku którego uderzył w ścianę i musiał zakończyć rywalizację.

Na jedenastym okrążeniu do alei serwisowej zjechał Gregoire Demoustier z Chevroleta i do końca wyścigu już nie pojawił się na torze.

Na okrążenie przed metą ponownie doszło do kolizji pomiędzy Mehdim Bennanim i Hugo Valente. Marokański kierowca za bardzo opóźnił hamowanie i po kontakcie z Valente obróciło obu kierowców.

Wyścig ostatecznie wygrał Yvan Muller, a tuż za nim na drugim miejscu dojechał Sebastian Loeb. Na najniższym stopniu podium stanął Jose Maria Lopez. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Tom Chilton, Hugo Valente, Norbert Michelisz. Gabriele Tarquini Stefano D'Aste, Mehdi Bennani i James Thompson.

WYNIKI: WYŚCIG 2 Image © FIA WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE