Menu

Pozycje startowe do pierwszego wyścigu WTCC w Marrakeszu potwierdzone

Potwierdzono pozycje startowe kierowców do pierwszego wyścigu WTCC na ulicznym torze w Marrakeszu po nałożeniu ośmiu kar po sobotnich kwalifikacjach, co stanowi prawie połowę stawki, która wynosi 18 samochodów.

Yvan Muller z zespołu Citroen i John Filippi z ekipy Campos Racing otrzymali karę cofnięcia o pięć pozycji na starcie za przewinienia z pierwszej rundy w Argentynie, natomiast James Thompson i Rob Huff z zespołu Lada Sport Rosneft, Gregoire Demoustier z Craft-Bamboo, Tom Chilton z ROAL Motorsport i Hugo Valente z Campos Racing zostali cofnięci na koniec stawki z powodu nieprzepisowych zmian dokonanych w silnikach.

Karę cofnięcia o trzy pozycje na starcie otrzymał także Norbert Michelisz z ekipy Zengo Motorsport, którego auto po ważeniu okazało się niedoważone.

Z rywalizacji wycofał się także Dusan Borkovic, który nadal zmaga się z problemami ze swoim autem w specyfikacji 2014. Serb przyznał, że głównym powodem wycofania się jest troska o swoje bezpieczeństwo, a powodem tego jest zła pozycja siedząca kierowcy zespołu Proteam Racing.

Pozycje startowe do wyścigu 1:

1  Jose Maria Lopez   Citroen
2  Mehdi Bennani     Citroen
3  Ma Qing Hua      Citroen
4  Tiago Monteiro    Honda
5  Sebastien Loeb    Citroen
6  Tom Coronel      Chevrolet
7  Norbert Michelisz   Honda
8  Gabriele Tarquini   Honda
9  Stefano D'Aste    Chevrolet
10 Yvan Muller      Citroen
11 Mikhail Kozlovskiy  Lada
12 Hugo Valente     Chevrolet
13 Tom Chilton      Chevrolet
14 Rob Huff       Lada
15 James Thompson    Lada
16 Gregoire Demoustier  Chevrolet
17 John Filippi     Chevrolet
Image © FIA WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE