Menu

Francois Ribeiro: Kubica byłby szybki jak Lopez, ale nie chciał rywalizować w WTCC

Robert Kubica, który aktualnie rywalizuje w najwyższej kategorii Rajdowych Mistrzostw Świata, od czasu do czasu pojawia się także na torach wyścigowych czy to za kierownicą wyścigowego samochodu, czy w roli kibica.

Polak testował samochód DTM, WTCC a ostatnio także Lamborghini Hurricane Supertrofeo. Polak nie zamierza jednak na dłuższy czas, jak na razie, wiązać się z serią wyścigową, ponieważ jego priorytetem pozostają rajdy.

Kubica był mocno łączyny z każdą z tych serii, a największa szansa jego powrotu na tor pojawiła się wraz z testami samochodu C-Elysee dla Citroena. Kubica w rajdach również reprezentował francuską markę, co idealnie łączyło się w jeden ścisły scenariusz, czyli występy Polaka w WTCC oraz WRC2.

Szanse dołączenia Krakowianina do WTCC były bardzo duże, co potwierdził Francois Ribeiro, szef tego cyklu, jednak to Kubica odmówił rywalizowania w mistrzostwach.

Byłby tak szybki jak Pechito Lopez [aktualny mistrz serii WTCC – przyp. red.]. Robert walczyłby o tytuł już od samego początku. Po prostu nie chciał samochodu WTCC, widział siebie jako kierowcę rajdowego.

Obecnie Polak startuje w rajdach w swoim prywatnym zespole w klasie WRC. W mistrzostwach trwa nadal przerwa przed Rajdem Argentyny, który odbędzie się 23-26 kwietnia.

Image © P1 Sports

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE