Menu

Sabine Schmitz dołączy do stawki kierowców WTCC na Nordschleife

Sabine Schmitz dołączy do rywalizacji w FIA WTCC, by stawić czoła 19 rywalom na najbardziej wymagającym obiekcie wyścigowym świata – Nurburgring Nordschleife. Weźmie ona udział w obu wyścigach 15 i 16 maja tuż przed Nurburgring 24 Hours.

Dla Schmitz rywalizacja w mistrzostwach oraz za kierownicą Chevroleta RML Cruze TC1 będzie nowym doświadczeniem, jednak doskonale zna ona Nordschleife. W przeszłości wraz z fabrycznym składem Porsche wygrała Nurburging 24 Hours oraz prowadząc szybkie „taksi” pokazywała odwiedzającym w jaki sposób najszybciej pokonać całą pętlę.

Do WTCC powraca po roku absencji w wyścigach i to właśnie na słynną pętlę, która była gospodarzem zawodów rangi FIA ostatnio w 1983 roku.

Schmitz, która będzie reprezentować zespół ALL-INKL.COM Münnich Motorsport oraz promować kobiety w sportach motorowych podczas wyścigu WTCC w Niemczech, powiedziała: W moich oczach to najlepsza seria wyścigowa jaką mamy. Mogłabym wejść do mistrzostw wcześniej, jednak nie pasowało to pod mój program. Dzień testowy WTCC na Nordschleife 28 kwietnia będzie bardzo ważny i odpowiedni dla moich przygotowań.

Pozostaję realistką, jeśli chodzi o mój cel na ten wyścig. Jest kilku dobrych kierowców w stawce i choć niektórzy nie znają zbyt dobrze Nordschleife, to nadal są najlepszymi zawodnikami ścigającymi się w samochodach turystycznych na świece. Może chociaż pogoda będzie po mojej stronie. Uwielbiam ścigać się na Nordschleife kiedy pada.

Znajomość Nordschleife będzie dużą korzyścią dla Schmitz, co podkreśla także menager WTCC, Francois Ribeiro. Bardzo cieszymy się, że możemy powitać tak wielki talent i osobowość jak Sabine Schmitz w rodzinie WTCC i nie możemy się już doczekać, by zobaczyć ją za kierownicą nowej generacji samochodu TC1 na najtrudniejszym torze wyścigowym świata przeciwko najlepszym kierowcom.

Nurburgring Nordschleife będzie głównym wydarzeniem sezonu i każdy będzie chciał tu wygrać. Wprawdzie Sabine nie ma doświadczenia za kierownicą jej Chevroleta ALL-INKL.COM Münnich Motorsport, lecz jej doświadczenie zawodowe w wyścigach oraz znajomość toru oznaczają, że nie widzę żadnych przeciwskazań, aby nie mogła rywalizować z mężczyznami w WTCC.

Image © Sabine Schmitz / WTCC Media

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE