Menu

Druga runda WTCC w Marrakeszu odbędzie się zgodnie z planem

Druga runda Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych odbędzie się zgodnie z planem, mimo iż seria Auto GP podtrzymała swoją decyzję o opuszczeniu rundy w Marrakeszu z powodu ‘sytuacji politycznej’ w kraju.

Seria Auto GP ogłosiła w tym tygodniu, że sezon 2015 rozpocznie się na torze Hungaroring na Węgrzech, a nie jak dotychczas w Marrakeszu u boku serii WTCC.

Decyzja została podjęta ze względu na trudną sytuację polityczną, która od ostatnich miesięcy ma miejsce w północnej części Afryki – czytamy w wydanym przez serię oświadczeniu.

Szef Auto GP Enzo Coloni dodał: Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, aby stawić się w Marrakeszu, jednak w celu ochrony naszych zespołów i kierowców postanowiliśmy przenieść rozpoczęcie sezonu do Budapesztu.

W Maroku zawsze czuliśmy się jak w domu i na pewno będzie nam brakowało miejscowych kibiców. Mamy nadzieję, że wrócimy w przyszłym roku.

Wszystko wskazuje na to, że Mistrzostwa Świata Samochodów Turystycznych (WTCC) bez żadnych przeszkód wystartuje w drugiej rundzie sezonu 2015, która odbędzie się 18-19 kwietnia.

Szef WTCC Francois Ribeiro odmówił komentarza w sprawie decyzji Auto GP, z którą seria współpracuje od 2010 roku.

Image © Citroen Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE