Menu

Nieprzewidywalny Marrakesz

Legenda WTCC, Włoch Gabriele Tarquini oraz Mehdi Bennani, wypowiedzieli się o ‘zdradzieckim’ charakterze toru Moulay el Hassan w marokańskim Marrakeszu, na którym w przyszłym miesiącu odbędzie się druga runda serii WTCC.

Tor uliczny liczy 4624 metrów i charakteryzują go betonowe ściany znajdujące się na całej długości toru. Składa się on głównie z długich prostych oraz wysokich tarek na kilku zakrętach, które wybijają auto w powietrze przy zbyt dużej prędkości. Obiekt położony jest nieopodal pustyni, co sprawia, że na tor nanosi się wiele brudu w postaci piasku, dlatego wyścigi 3 i 4 będą bardzo nieprzewidywalne, jak co roku.

Marrakesz to tor uliczny z wysokimi tarkami, dlatego starty tutaj są jak loteria - mówi włoski kierowca Castrol Hondy, mistrz serii z 2009 roku.

Tarquini odniósł wiele sukcesów na tym torze - był 2. w 2009 i 2013 roku oraz zwyciężył w 2010 roku. Niestety rok temu jego występ nie był tak udany. Po kolizji z Giannim Morbidellim w jednej z sesji treningowych uszkodzenia okazały się zbyt kosztowne dla jego Hondy Civic i musiał wycofać się z dalszej rywalizacji.

Marokańczyk będzie rywalizował na swoim terenie, a także jako zawodnik Sebastien Loeb Racing, będzie miał do dyspozycji najlepsze auto w stawce, Citroena C-Elysse.

To najtrudniejszy tor na świecie wynoszący rywalizację na wyższy poziom - dodaje Mehdi Bennani, kierowca zespołu Sebastien Loeb Racing.

Tor jest bardzo trudny, gdyż każdy błąd będzie nas bardzo wiele kosztował. Nie będzie jak w Argentynie, gdzie popełniłem błąd w kwalifikacjach. Tam wylądowałem w żwirze, a tutaj będzie inaczej, błąd skończy moją jazdę na ścianie, co może skończyć się zniszczeniem samochodu, a auto będzie ciężko odbudować. To będzie bardzo trudne, dlatego będziemy wkładać maksimum koncentracji w jazdę, aby nie skończyć na ścianie.

Weekend w Maroko odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia. Po raz pierwszy pojawi się wiele nowych samochodów z klasy TC1, co powinno wznieść emocje i euforię kibiców WTCC na wyżyny.

Image © FIA WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE