Menu

Lopez zwycięzcą otwierającego sezon wyścigu w Argentynie

Kierowca stajni Citroen Total WTCC Jose Maria Lopez zwyciężył w pierwszym wyścigu sezonu 2015 serii WTCC na rodzimym torze w Argentynie. Drugie miejsce ze stratą nieco ponad 3 sekund przypadło w udziale Yvanowi Mullerowi, zaś na ostatnim stopniu podium znalazł się Sebastien Loeb.

Rozpoczynający wyścig w ojczyźnie Jose Maria Lopez zaliczył dobry początek i zdołał obronić pierwszą pozycję startową. Swoich miejsc rywalom nie oddali też dwaj pozostali kierowcy z "wielkiej trójki" Citroena, Yvan Muller oraz Sebastian Loeb. Znakomitym początkiem popisał się także Mehdi Bennani, który po starcie z 12. pola awansował na pozycję numer 7.

Kilka okrążeń później doszło do interesującej walki pomiędzy Bennanim, Chiltonem a Huffem - kierowca Lady zdołał przebić się przed Bennaniego, jednak ostatecznie doszło do kontaktu pomiędzy tymi zawodnikami. Poważny wypadek we wczesnym etapie rywalizacji zaliczył też reprezentant Campos Racing prowadzący Chevroleta RML Cruze, Francuz Hugo Valente.

Nie był to jednak koniec interesującej walki w czołówce stawki - do walki pomiędzy Chiltonem a Bennanim włączył się też Michelisz. Kierowca rodem z Węgier skorzystał ze sprzyjających warunków i wyprzedził Chiltona, a chwilę później Brytyjczyk stracił też pozycję kosztem Ma Qing Hua.

Ostatecznie sędziowie postanowili przyznać Bennaniemu karę przejazdu przez aleję serwisową za spowodowanie kontaktu z rywalem.

Lopez do końca rywalizacji prezentował fantastyczną wydajność i nie dał pokonać się rywalom, co skutkowało pierwszą wygraną w tym sezonie dla reprezentanta Argentyny. Na drugiej pozycji rywalizację zakończył Yvan Muller, zaś na 3. Sebastian Loeb. Kolejne miejsca przypadły w udziale: Monteiro, Tarquiniemu, Micheliszowi, Ma Qing Hua, Chiltonowi, D'Asteowi oraz Rydellowi.

Image © Citroen Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE