Menu

Tom Coronel w nowych barwach w sezonie 2015 WTCC

Chevrolet RML Cruze w specyfikacji TC1, który w sezonie 2015 poprowadzi Tom Coronel będzie posiadał nowe barwy.

Holender, który startował w 222 wyścigach WTCC, kolejny rok będzie rywalizował pod szyldem zespołu ROAL Motorsport, jednak zmienią się barwy jego samochodu na żółty. W tym roku przedłużył także współpracę z wielką firmą wysyłkową DHL, która ponadto jest oficjalnym partnerem serii WTCC, co pomoże obu stronom w przyszłości.

Jedną z głównych zmian w tym sezonie będzie malowanie Cruze'a, który będzie głównie żółty - powiedział Tom Coronel. To świetne uczucie wciąż być częścią tych wyścigów, jestem jednym z najdłużej startujących w WTCC kierowców. To będzie już mój piąty sezon w zespole ROAL Motorsport, którego szefami są Roberto Lavaglia i Aldo Preo. Dzięki tej długiej współpracy jestem pewny siebie i czuję się świetnie do tego.

W poprzednim roku startowaliśmy też Cruze'm, mieliśmy wzloty i upadki, ale doświadczenie, jakie złapaliśmy pomoże nam lepiej przygotować się do startu nowego sezonu.

Z technicznego punktu widzenia auto jest takie same, różnica na ten rok będzie malowanie, gdzie kolor niebieski zamieni żółty. To oczywiście efekt współpracy z DHL, części które były żółte w zeszłym roku teraz będą miały niebieską barwę, gdyż dalej będę współpracował z firmą McGregor. W żółtych barwach jest również mój kask. Podobnie jak na Dakarze, mój kask będzie designowany na styl sera z logo firmy ERU Cheese Brand, więc napis z Dakaru ‘jedz mój kurz’ zastąpi napis ‘jedz mój ser’. Żółty kolor będzie u mnie dominującym w roku 2015 - dodał Holender z zespołu ROAL Motorsport

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE