Menu

Stefano D’Aste wraca do WTCC z zespołem ALL-INKL.COM Munnich Motorsport

Niemiecki zespół ALL-INKL.COM Munnich Motorsport poinformował, że podobnie jak w sezonie ubiegłym, także i w tegorocznym wystawi dwa auta o specyfikacji TC1 w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych (WTCC).

Zespół z Friedersdorf zadebiutował w WTCC w 2013 roku kończąc rywalizację na trzeciej pozycji natomiast rok później na czwartej. Niemiecki team w sezonie 2015 po raz kolejny zaprezentuje swój potencjał w dwóch autach marki Chevrolet RML Cruze, gdzie za kierownicą jednego z nich znajdzie się Włoch Stefano D’Aste.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Stefano będzie jeździł w naszych barwach. Doświadczony Włoch wygrał w przeszłości kilka wyścigów WTCC i jestem podekscytowany na samą myśl o współpracy z nim - powiedział właściciel zespołu René Munnich. Póki co Stefano potwierdzony jest na starty podczas ośmiu rund sezonu, jednakże będzie rywalizował w ostatnich czterech rundach, jeśli jego plan sezonu nie będzie kolidował z kalendarzem serii WTCC. Zrobimy wszystko by znaleźć jakiś kompromis odnośnie tej sytuacji.

Stefano D'Aste, który 26 lutego świętował będzie swoje 41 urodziny, z optymizmem patrzy na współpracę z niemieckim zespołem.

Jestem bardzo zadowolony i podekscytowany. W zeszłym roku byłem bliski powrotu do WTCC i pracy z tymi wszystkimi fantastycznymi osobami w tej ekskluzywnej serii - mówi Włoski kierowca. "Odwiedziłem Münnich Motorsport na torze Paul Ricard w zeszłym roku, bolało mnie, że nie mogę wystartować w tym zespole.

Poprzedni rok skupiałem się na stworzeniu nowego auta do Lotus Cup i starcie w tym pucharze. Na szczęście teraz jesteśmy na dobrej drodze bym znów mógł zasiąść za kierownicą auta WTCC - tłumaczy sytuację Stefano.

Bardzo chciałbym podziękować Dominicowi Greiner'owi jak i właścicielowi Rene Munichowi, którzy postawili na mnie, co za tym idzie umożliwili mi starty w WTCC.

Zespół ALL-INKL.COM Munnich Motorsport w sezonie 2015 wystawi dwa samochody, jednak jeden z nich nie będzie używany przez cały sezon.

Chcemy mieć na torze dwa auta, ale to stanie się najprawdopodobniej dopiero od połowy sezonu. Mamy już drugiego kierowcę i jesteśmy po negocjacjach, ale na chwilę obecną, nie możemy go potwierdzić - dodaje właściciel zespołu Rene Munnich, którego zespół wystartuje w WTCC trzeci rok z rzędu.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE