Menu

Mehdi Bennani optymistyczny przed pierwszymi testami w Barcelonie

Mehdi Bennani, który w sezonie 2015 będzie rywalizował w barwach zespołu Sebastien Loeb Racing, przetestuje nowego Citroena C-Elysée na torze w Barcelonie w przyszłym tygodniu.

Pierwsze testy nowym Citroenem pozwolą Marokańczykowi zaaklimatyzować się za kierownicą auta, które wygrało w poprzednim sezonie 17 wyścigów na 24. Samochód będzie w narodowych barwach kierowcy, czyli w kolorach zieleni, czerwieni i bieli. W tym malowaniu zobaczymy go w nowym sezonie WTCC rozpoczynającym się 6 marca w Argentynie.

Bennani długo czekał na swoje pierwsze zwycięstwo w WTCC, po debiucie w 2009 roku, jednak upragniona wygrana przyszła w 2014 roku. Swój największy sukces odniósł w drugim wyścigu na chińskim torze w Szanghaju.

Nowy kierowca francuskiego zespołu jest maksymalnie skoncentrowany przed testami na torze Circuit de Catalunya w przyszłym tygodniu. Możliwość poprowadzenia topowego auta da mu możliwość włączenia się do walki o najwyższe cele w mistrzostwach świata.

Bennani z optymizmem patrzy nie tylko na same testy, ale również na zbliżającą się pierwszą rundę w Argentynie, jednak przede wszystkim na domowe zawody w Marrakeszu.

Image © Sebastien Loeb Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE