Menu

Jose Maria Lopez chce obronić mistrzostwo WTCC w sezonie 2015

Obrońca tytułu Jose Maria ‘Pechito’ Lopez w tegorocznym sezonie serii WTCC i drugim w zespole Citroena, celuje w obronę mistrzowskiego tytułu, który padł jego łupem w sezonie 2014.Argentyńczyk powiedział, że będzie jeździł minimum na 100% w nowym sezonie.

W poprzednim roku w imponującym stylu Lopez wywalczył pierwsze miejsce wygrywając 10 razy w sezonie, pozostawiając za plecami kolegów z zespołu, najbardziej utytułowanego w WTCC Yvana Mullera i legendę WRC, Sebastiana Loeba.

Argentyńczyk zdobył koronę prestiżowej serii WTCC już w swoim pierwszym sezonie jako etatowy kierowca, debiutując rok wcześniej na domowym torze Autodromo de Rio Hondo. Lopez startując gościnie dla zespołu Wiechers-Sport pierwszy wyścig ukończył na 5 miejscu, natomiast drugi na pierwszej lokacie, sprawiając wielka niespodziankę, a zarazem radując miejscowych fanów.

W tym roku celem dla Jose Marii Lopeza jest obrona mistrzostwa za kierownicą Citroen C-Elysée, czyli tego samego auta, które umożliwiło mu skuteczną walkę o zwycięstwo rok wcześniej. 31-letni kierowca przyznaje, że w tym roku będzie trudniej, a plany może mu pokrzyżować liczna konkurencja.

Oczywiście, że walka o obronę tytułu będzie ciężka - stwierdził. Myślę, że wygrać mistrzostwo jest łatwiej niż je obronić. Konkurencja będzie silniejsza, podobnie jak moi zespołowi koledzy. Będę starał się robić to samo co wcześniej, wkładając w to 100% by powiększać swoją pozycję w stawce WTCC.

WTCC zainauguruje sezon 2015 weekendem w Argentynie w dniach 6-8 marca.

Image © FIA WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE