Menu

Łada nie weźmie udziału w oficjalnych przedsezonowych testach WTCC

Zespół WTCC Lada Team pominie pierwsze testy do serii, które miały odbyć się w tym miesiącu na torze Circuit de Catalunya-Barcelona. Rosyjski team ma na celu zmaksymalizowanie nowego modelu Vesta, które w tym roku zastąpi Ladę Granta.

WTCC odbędzie testy na torze w Katalonii tuż przed testami Formula 1 w dniu 13 lutego. Będą to ostatnie testy przed rozpoczynającym się w dniach 6-8 marca sezonem WTCC na torze Autodromo de Rio Hondo w Argentynie.

Mamy udane próby z silnikiem, teraz możemy skoncentrować się nad pracami z nowym modelem, Vestą – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Plan jest ciężki, mechanicy i inżynierowie pracują dni i noce, aby dobrze przygotować się przed startem sezonu w Argentynie.

Zespół buduje całkowicie nowe auto, przerwa między sezonami jest bardzo krótka, w tym roku skupiamy się na przygotowaniu dobrej bazy technicznej w Magny-Cours we Francji.

Zrobiliśmy to w celu zmaksymalizowania zasobów produkcyjnych i inżynieryjnych w ramach programu testowego, dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na odpuszczenie testów w Barcelonie.

Zeszłoroczny model Granta wygrał dwa wyścigi w sezonie 2014 na torach Suzuka i Macau, które odniósł były mistrz serii WTCC, Rob Huff. Pozostałymi kierowcami zespołu są James Thompson i Michail Kozlowski.

Image © Lada Vesta WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE