Wywiady

Na zakończenie naszej serii artykułów podsumowujących wydarzenia sezonu 2017 Formuły 1, prezentujemy rozmowę z komentatorem Eleven Sports Michałem Gąsiorowskim.

Dzielnie walczył w półfinale inauguracyjnych zawodów eSportowych mistrzostw świata Formuły 1 i znalazł się w najlepszej dwudziestce wirtualnych kierowców świata. Jako jedyny będzie reprezentował Polskę w wielkim finale tych nowatorskich, sygnowanych przez F1 rozgrywek. Jego marzeniem jest stać się kierowcą Formuły 1, ale jak sam mówi najpierw trzeba skupić się na walce o miano eSportowego mistrza świata.

Choć równie dobrze mógłby być znakomitym kucharzem, to dziś porusza nasze zmysły nieprzeciętnymi wynikami w najważniejszych seriach wyścigowych świata. Swoich torowych rywali wyprzedza dosłownie i w przenośni dzięki pracy, uporowi oraz talentowi. Talentowi, który na tym poziomie jest nieuniknionym elementem składanki sukcesu. O minionych triumfach, wsparciu rodziny i celach na starty w Porsche Mobil 1 Supercup w sezonie 2017, specjalnie dla naszego portalu, Piotr Parys Junior.

Polak z powodzeniem walczący za kierownicą wyścigowego Ferrari, to już nie kwestia patriotycznych mrzonek. To rzeczywistość. Realizuje ją Warszawiak Michał Broniszewski, który współzawodniczy w serii Blancpain, w każdej kolejnej rundzie zapisując na swoim koncie spektakularne wyniki. To nie przypadek: jego kariera to znakomity przykład na to, że ciężka praca i upór przynoszą wymierne korzyści, a na odkrycie i realizację wielkiej pasji nigdy nie jest za późno. Potwierdzają to bezprecedensowe wyniki wywalczone w tym sezonie: Broniszewski zdobył tytuły mistrzowskie w Blancpain GT Sports Club, w kategorii GT Series w klasie Pro-Am oraz w Pro-Am Cup w rywalizacji Endurance. To jednak nie koniec, bowiem do końca sezonu pozostała ostatnia runda oraz szansa na tytuł w klasyfikacji Sprint. Jednak zanim rozdane zostaną wszystkie karty w tegorocznej serii Blancpain, poznajmy bliżej jednego z jej głównych rozgrywających. Specjalnie dla czytelników Motorsport Grand Prix, Michał Broniszewski.

{tab Polska wersja}

Choć wywodzi się z wyścigowej rodziny, motorsport nie był jej pierwszą, wielką miłością. Jednak zakorzenił się w niej na tyle głęboko, że dalsza droga dla nikogo z nas nie jest zaskakująca. Jedna z czołowych zawodniczek startujących w wyścigach samochodów turystycznych, obecnie ścigająca się w serii ADAC GT Masters wraz z Marco Bonanomim. Zna smak zwycięstwa oraz ciężkiej pracy, a młodzieńcza werwa i siła prowadzą ją ku spełnieniu konkretnego marzenia: rywalizacji w serii DTM. Specjalnie dla czytelników portalu Motorsport Grand Prix, Mikaela Ahlin-Kottulinsky.

{tab Polska wersja}

Choć wielu młodych kierowców marzy o rywalizacji w Formule 1, on jest w niewielkiej grupie tych, którzy mają na to realne szanse. Obecne starty w konkurencyjnym zespole DAMS w serii GP2 oraz przede wszystkim rola kierowcy testowego w Renault Sport Formula One Team, to dwa asy w jego wyścigowym rękawie, które stara się umiejętnie wykorzystać. Warto poznać go bliżej zanim, jeszcze w tym sezonie, będziemy mieli okazję sprawdzić jego możliwości podczas wolnych treningów w Formule 1, na które z niecierpliwością czeka. Specjalnie dla czytelników portalu Motorsport Grand Prix, Nicholas Latifi.

Igor Waliłko, kierowca zespołu RP Motorsport, wystartuje w Euroformule Open, drugi sezon z rzędu. Polak specjalnie dla Motorsport Grand Prix wyjawił swoje tegoroczne cele, a także przygotowania do sezonu 2016.

Hubert Ptaszek w tegorocznym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata wystartuje w klasie WRC2 i pojedzie Skodą Fabią R5 oraz Peugot’em 208 R5. Kierowca specjalnie dla Motorsport Grand Prix opowiedział o przygotowaniach do nowych wyzwań, a także o swoich celach na sezon 2016.

Rafał Sonik, zwycięzca Rajdu Dakar w kategorii quady w 2015 roku, specjalnie dla Motorsport Grand Prix opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z rywalizacją w Ameryce Południowej, swoich celach, a także o sporcie motorowym w Polsce.

Tuż przed rozpoczynającym się Rajdem Baja Poland 2015 Adam Małysz specjalnie dla Motorsport Grand Prix udzielił wywiadu, w którym opowiedział o celach jakie wiąże z tegoroczną edycją Baja Poland, przyszłości w rajdach terenowych oraz występach w Rajdzie Dakar, zarówno tych przeszłych, jak i w kolejnej edycji, której trasa ulegnie zmianie po wycofaniu się Peru.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone