12 aut na prowizorycznej liście testowej FIA WEC dla debiutantów w Bahrajnie

12 aut na prowizorycznej liście testowej FIA WEC dla debiutantów w Bahrajnie

Dwanaście aut znalazło się na prowizorycznej liście sesji testowej dla debiutantów, która odbędzie się na torze w Sakhir tuż po zakończeniu ośmiogodzinnej rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata.

W klasie LMP1 na tor wyjadą trzy prototypy, dwa ekipy Toyota Gazoo Racing oraz jeden składu Rebellion Racing. W dwóch Toyotach, obok fabrycznych kierowców Kamui Kobayashiego i Brendona Hartleya, znajdą się Kenta Yamashita, Nyck de Vries oraz testowy i rezerwowy kierowca Toyoty Thomas Laurent. Zespół Rebellion nie poinformował do chwili obecnej, kto zasiądzie za sterami R13-Gibsona.

G-Drive Racing, High Class Racing, Jackie Chan DC Racing oraz Jota, to cztery składy, które wezmą udział w jednodniowym teście w klasie LMP2.

Zespół G-Drive Racing (Aurus 01-Gibson), który gościnie wystartuje na torze w Bahranie, będzie miał do dyspozycji panującego mistrza ELMS w klasie LMP3 Mikkela Jensena, Jonathana Cocheta, Harrisona Newey'a oraz byłego kierowcę Formuły 1 Roberto Merhi'ego.

Na chwilę obecną jedynie jednego kierowcę potwierdziła ekipa High Class Racing, która korzysta z prototypu Oreca. Za kierownicą auta oznaczonego numerem #33 zasiądzie Michael Markussen.

Pozostałe dwie ekipy - Jackie Chan DC Racing oraz Jota - nie potwierdziły swoich kierowców.

W klasie LMGTE Pro udział w testach wezmą cztery z sześciu aut, które rywalizują w Długodystansowych Mistrzostw Świata. Obok ekipy AF Corse, która będzie dysponować dwoma Ferrari 488 GTE EVO, testować będzie także Porsche, które również zdecydowało się udostępnić dwa auta 911 RSR - 19.

We włoskiej stajni w aucie z numerem #71 zasiądzie Alessandro Pier Guidi oraz Nicklas Nielsen, natomiast obsada drugiego #51 nie została na chwilę obecną potwierdzona. W niemieckim składzie natomiast potwierdzono jak dotąd jedynie jednego zawodnika Joba Vana Uiterta.

W najniższej klasie na torze pojawi się jedynie ekipa Team Project 1 dysponująca Porsche 911 RSR. Za kierownicą dziewięćset jedenastki zasiądą Vincent Abril oraz Maxwell Root.

Test został zaplanowany na 15 grudnia w niedzielę, dzień po zakończeniu ośmiogodzinnego wyścigu. Poranna sesja odbędzie się w godzinach 08:00-10:00, natomiast popołudniowa w godzinach 11:00-14:00 czasu polskiego.