6 Hours of Fuji odwołane z powodu ograniczeń spowodowanych COVID-19

6 Hours of Fuji / © FIA WEC

Długodystansowe Mistrzostwa Świata poinformowały, że 6-godzinny wyścig na torze Fuji nie odbędzie się. Sezon zakończy podwójna runda w Bahrajnie.

Trwająca pandemia koronawirusa i wynikające z niej ograniczenia w podróżowaniu sprawiły, że zespołom oraz personelowi FIA WEC trudno jest podróżować i zmagać się z wieloma restrykcjami w różnych krajach.

Obecna kampania wyścigowa nie straci jednak rundy z trwającego sezonu i zamiast rywalizacji w Japonii kierowcy po raz drugi pojadą na obiekcie Bahrain International, tydzień przed zaplanowanym na szóstego listopada ośmiogodzinnym starciem, kończącym rok 2021.

„Niestety nie mieliśmy innego wyjścia, jak tylko anulować naszą japońską rundę Mistrzostw Świata z powodu ciągłych trudności z pandemią, w tym ograniczeń w podróżowaniu i problemów logistycznych” - powiedział Frederic Lequien, dyrektor generalny WEC.

„Zamiast tego zdecydowaliśmy się zastąpić Fuji wyścigiem w Bahrajnie, w który mocno wierzymy, iż jest najbezpieczniejszą opcją dla wszystkich.”

„Chciałbym skorzystać z okazji, aby podziękować prezesowi Fuji International Speedway, panu Eijiro Haraguchi i całemu zespołowi za doskonałą współpracę i nie możemy się doczekać powrotu w przyszłości.”

„Jednocześnie chciałbym wyrazić naszą wdzięczność szejkowi Salmanowi i jego ekipie za to, że będą gościli nas dwukrotnie w tym sezonie - zawsze ciepło nas witają i jestem przekonany, że podwójna runda w Bahrajnie to idealne rozwiązanie w obecnym czasie.”

To drugi raz, kiedy Bahrajn uzupełnia lukę po anulowanym wyścigu w innym kraju. W 2020 roku walka na pętli w Sakhir również zakończyła kampanię, aby zrekompensować anulowanie 1000 mil na Sebring.

„To dla nas wielka przyjemność móc gościć dwie rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata” - powiedział szejk Salman bin Isa Al Khalifa, dyrektor generalny obiektu.

„W ciągu ostatnich kilku miesięcy wykazaliśmy, że jesteśmy w stanie zorganizować kilka ważnych międzynarodowych wydarzeń w bezpieczny sposób i dziękujemy WEC za ponowne okazanie nam wiary w nasze możliwości.”

To pierwszy raz w historii, kiedy FIA WEC w jednym sezonie organizuje podwójną rundę na jednym obiekcie.

Image: © FIA WEC